Kategoriler
Telefon İncelemeleri

iPhone 5 İle Çekilen Fotoğraf

Apple’ın merakla beklenen ürünü iPhone 5 ile çekilen ilk fotoğraf bir Apple mühendisi tarafından Flickr hesabında paylaşıldı.

iPhone 5’in prototipinin San Fransisco’daki bir barda unutmasının ardından bugün de bir başka Apple mühendisi, Flickr hesabına yeni iPhone ile çektiği bir fotoğrafı yükledi.

Fotoğrafın EXIF verilerine bakıldığında, iPhone ile çekildiği doğrulanıyor. Fotoğrafın kendisine bakıldığında ise Apple mühendislerinin oldukça iyi bir iş çıkardığını görmek mümkün.

Fotoğrafın kenarlarından kırpıldığını da görmek mümkün. Orijinal boyutu3264x2448 olan fotoğraf kırpılarak 2235×2291 boyutuna getirilmiş. Basit bir matematik hesabıyla orijinal boyutun 8 MP’ye tekabül ettiğini söyleyebiliriz.

Apple’ın yeni iPhone’unun kamera özelliğinin ne kadar güçlü olduğunuvurgulamaya çalışması normal. Ancak işin merak edilen kısmı, bu fotoğrafın ne kadar doğru olduğu.

Teknoloji sitesiShiftDelete.Net editörlerinin yorumuna göre daha önce iPhone ile ilgili pek çok sahte haber piyasaya sürülmüştü. Eğer bu fotoğraf gerçekse, iPhone 5’i olanların yanlarına dijital fotoğraf makinesi almasına gerek kalmayacak gibi görünüyor.

(ShiftDelete.Net)

Sizce bu fotoğraf iPhone 5 ile mi çekildi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.