İnfaz koruma Memuru Alımı Başladı mı (2015) – Gardiyan Alımları Ne Zaman Bitiyor, Başvuru Nasıl Yapılacak, Şartları Neler?

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

İnfaz koruma Memuru Alımı Başladı mı (2015) – Gardiyan Alımları Ne Zaman Bitiyor, Başvuru Nasıl Yapılacak, Şartları Neler?1

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından yapılan açıklama sonrasında Adalet Bakanlığı bünyesindeki kurumlara 15 bin infaz koruma memuru alımı yapılacağı öğrenildi. Adalet Bakanlığına İnfaz koruma Memuru ve gardiyan kadrolarına atanmak isteyen adaylar İnfaz koruma memuru alımı başladı mı, infaz koruma memuru başvuru şartları neler, gardiyan alım şartları neler, gardiyan alım puanları ne, infaz koruma memuru alımlarına kimler başvurabilir sorularını merak ediyorlar. İnfaz Koruma Memuru alımı Başvuru şartları ve tüm detayları ajanshaber.com sitemizden takip edebilirsiniz.

koruma memuru alımı ne zaman bitiyor

Adalet Bakanlığı’nın 2015 yılı için personel alımı ile ilgili başvuru tarihleri ve şartları açıklandı. Adalet Bakanlığı bünyesinde İnfaz Koruma Memuru ve Gardiyan olmak isteyen adaylar, İnfaz Koruma Memuru Alımı Ne Zaman Yapılacak, 2015 Koruma memuru Gardiyan alımları ne zaman yapılacak? Sorularına cevap aradılar. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın kısa bir süre önce yapmış olduğu açıklama ile 2015 yılı için Adalet Bakanlığına 1.534 infaz koruma memuru öğrencisi alınacağını öğrenildi. Başvuru tarihinin 6- 14 Ağustos olduğu belirtildi. Koruma Memuru olmak isteyen adaylarda hangi şartlar aranıyor, İnfaz Koruma Memuru olmak için hangi şartlar gerekir ve KPSS sınavından kaç puan almış olmak gerekir? Detaylar haberimizde.

ADALET BAKANLIĞI KORUMA MEMURU ALIMI DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN

iNFAZ KORUMA MEMURU BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN
ADALET BAKANLIĞI İNFAZ KORUMA MEMURU ALIMI NE ZAMAN YAPILACAK
Adalet Bakanlığı 2015 yılı için bünyesindeki bölümlerde görevlendirilmek üzere İnfaz Koruma memuru alacak. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamaya göre, bu yıl Adalet Bakanlığına 1.534 kişi infaz koruma memuru olarak alınacak. Binlerce iş arayan gençler için umut ışığı olan bu haber sonrasında başvuru yapmak isteyen adaylar; gardiyan alımlarının hangi tarihte yapılacak, KPSS sınavından kaç puan almış olmak gerekiyor ve İnfaz koruma memur adaylarında hangi şartlar aranıyor? Konusunu merak ettiler. 2015 yılı Adalet Bakanlığı İnfaz Koruma Memuru alımı ile ilgili detaylı bilgiyi ajanshaber.com sitemizden takip edebilirsiniz.
ADALET BAKANLIĞI İNFAZ KORUMA MEMURU VE GARDİYAN ALIM ŞARTLARI NELER
Adalet Bakanlığı Koruma Memuru ve Gardiyan alımları için başvuru şartlarını belirledi. Bu yıl için alınması planlanan 1.534 infaz koruma memuru öğrencisi ve gardiyan alımı için başvuru şartlarını açıkladı. Bu şartlara göre, Gardiyan alımlarında KPSS sıralaması önemli olacak. Adaylarda aranan şartlar ise şu şekilde.
Alınan karar ile Adalet Bakanlığı, Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü Taşra Teşkilatına 1.534 İnfaz ve Koruma Memurluğu Öğrencisi alımı için ilana çıktı. İnfaz ve Koruma Memurluğu Öğrencisi için;
Lisans mezunları için 2014-KPSSP3,
Önlisans mezunları için 2014-KPSSP93,
Lise yani ortaöğretim mezunları için 2014-KPSSP94 puan türünden 70 ve daha yukarı puan almış olmak şartı aranacağı belirtildi.
İNFAZ KORUMA MEMUR ADAYLARINDA ARANACAK ŞARTLAR NELER

a – Başvurularda, 2010 KPSS P 94 Puanı esas alınmak kaydıyla Kamu Personeli Seçme Sınavından 70 ve üzeri puan şartı aranacak.
b – Erkeklerde 170 cm. kadınlarda 160 cm’den uzun olmak.
c – Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmamak.

İnfaz ve Koruma Memurluğu Öğrencisi alımı için başvurular 06 Ağustos 2015 perşembe günü başlayıp, 14 Ağustos 2015 Cuma günü mesai saati bitiminde sona erecek. Adalet Bakanlığı Şoför, Kâtip, Aşçı, Kaloriferci ve Teknisyen Alımı Kadro Dağılımı ise şöyle,
Adalet Bakanlığı 23 ceza infaz kurumu kâtibi,
23 şoför,
20 teknisyen,
8 aşçı
7 kaloriferci için ilana çıktı
İlgili kadrolara başvuru yapmak isteyen adaylar 2014 yılında yapılan KPSS’den 70 ve üzeri puan almaları gerekiyor.

İNFAZ KORUMA MEMURU BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK

Adaylar, yapılacak olan sözlü sınav ve uygulamalı sınava, adalet komisyonu başkanlıklarından ya da Adalet Bakanlığı’nın resmi internet sitesinden temin edecekleri EK – 1 başvuru formunu doldurup, öğrenim belgesi ve sınav sonuç belgesinin aslı veya bilgisayar çıktısı ya da komisyon başkanlığınca onaylı örneği ile birlikte en son başvuru günü mesai bitimine kadar ilgili adalet komisyonu başkanlığına veya mahalli Cumhuriyet başsavcılıklarına başvuracaklardır.

Etiket: infaz koruma memuru alımı başladı mı, gardiyan alımı başladı mı, infaz koruma memuru alımı şartları neler, gardiyan alımı başvuruları nasıl yapılacak, infaz koruma memuru arana şartlar
KAYNAK: Ajans Haber


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.