otomobil-sahipleri-aman-dikkat-h15078-1393834600
otomobil-sahipleri-aman-dikkat-h15078-1393834600

İlginç Trafik Bilgileri :)

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Çocuklar
Kavga çıkarır, yakınır ve bağırırlar. Bu bakımdan bütün olanaklardan (oyun, ödül, ceza) yararlanılarak zararsız hale getirilmelidirler. Çocuklar, yerlerine yerleşip kapılar kapatılmadan motor çalıştırılmamalıdır.
Yolcular
Yolcular arabada ağırlıklarına göre yer almalıdır. Şişmanlar, sola, zayıflar sağa oturmalı, uzun boylular ortaya oturmamalıdır.
Şoför: “Oradan değil”, “beni burada bırak”, “soldan” ya da daha tehlikeli olarak “aman, ay”, “şu develere bak” gibi istek ve ünlemlerle şaşırtılmamalıdır.
özellikle hareket halinde, hangi nedenle olursa olsun şoförle tartışmaktan kaçınılmalıdır.
Büyülenme
Arabaya giren bir arı şoför ve yolcuların dikkatini üstüne toplar. Eli yeten bir gazete ya da benzeri bir şeyle arıyı kovmağa ya da öldürmeye çalışır. Bu çok tehlikelidir. İyisi, arabayı durdurarak arıyı dışarı atmaktır.
Başka bir dikkati kapma kayhağı da geri aynasıdır, şoför geri aynasına kendini uzun süre kaptırmamalıdır.
Sigara (
Sanatını seven bir şoför direksiyon başında sigara içmez. Sigara, çıkardığı duman, koku ve karbon monoksitle zararlı olduktan başka, çıkarırken, yakılırken ve külü silkelenirken de tehlikeli durumlara neden olabilir.
Aksırık
Aksırık krizleri de sıkıntılı ve tehlikeli olabilir. Uygun bir yerde arabayı durdurup, kriz geçinceye kadar beklemek yararlı olur.
Direksiyonda Aşk
Direksiyonda aşk şoförlük yetenekleri üzerinde tehlikeli sonuçlar yaratabilecek etkiler yapar. Böyle bir tutum yanlış davranışı sahibine zararlı olmakla kalmaz, dikkatleri üstüne çekerek gelip geçen öteki şoförlere de zarar verir.


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.