Hürriyet açıkladı ama eksik açıkladı

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Hürriyet açıkladı ama eksik açıkladı2

Hürriyet ise bugün internet sitesinden “hile yapmadık ölçüm şirketi tarafından düzeltildik” diye bir duyuru yayınladı.

Hürriyet İnternet sitesi bu duyuruyu yaptı ancak tartışmaya neden olan rakamları eklemeyi unuttu ve kamuoyunu eksik bilgilendirmiş oldu.

Oysa internet ölçümlerini yapan ABD merkezli ComScore şirketi, geçtiğimiz günlerde Hürriyet.com.tr’de soğuk duş etkisi yapan bir açıklama ile ziyaretçi sayılarını 2014 Aralık ayından başlayarak düşürdü.

Ocak, Şubat, Mart, Nisan ve Mayıs ayları için Hürriyet’in ziyaretçi sayılarının aslında görünenden çok daha düşük olduğu ortaya çıktı. Hatta bu rakamın aylık 500 milyon sayfa gösterimine kadar ulaştığı ortaya çıktı. Ancak bu yanlışlık da Hürriyet.com.tr’nin ikincilikten yukarıya çıkması için yeterli olmadı.

Dünyada onbinlerce sitenin ölçümünü yapan ComScore sadece Hürriyet.com.tr’yi değil aynı gruba ait Cnntürk.com’u da düşürdü.

Hürriyet.com.tr ise bugün yaptığı duyuruda haber sitelerinin lideri milliyet.com.tr’yi de suçlamaya kalkıştı ancak ziyaretçi sayılarının ve okunan sayfa sayılarının üstelik altı aylık bir periyotta ne kadar düşürüldüğünü göstermek istemedi.

Şimdi kamuoyu Hürriyet.com.tr’nin önce aşağıdaki bu ‘skandal’ rakamların ne anlama geldiğini açıklamasını bekliyor…

Ayrıca hürriyet.com.tr ile ilgili bu durumun Hürriyet tarafından neden Sabah gazetesi yazmadan önce kamuoyuna açıklanmadığı da merak ediliyor..


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.