Hukukçular Sitesi’nde korkutan yangın

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Hukukçular Sitesi’nde korkutan yangın1

Mecidiyeköy’deki Hukukçular Sitesi’nde mutfak tüpünün değişimi sırasında sızan gazın parlaması sonucu yangın çıktı. Alevler sitede korku ve paniğe neden oldu

Mecidiyeköy’de Cevahir AVM’nin yanında bulunan 10 katlı Hukukçular Sitesi’nin 7. katında yangın çıktı. İddiaya göre mutfak tüpünün değişimi sırasında parlama sonucu çıkan yangın, korku ve panik yaşanmasına neden oldu. Ölen ya da yaralanan kimsenin olmadığı yangın, itfaiyenin müdahalesiyle güçlükle kontrol altına alındı. Yangın dün saat 11.20 sıralarında meydana geldi. Binada bulunanlar yangın büyümeden tahliye edilirken, alevler kısa sürede dairenin tamamını sardı. Şişli İtfaiye ekipleri, yangının bulunduğu dairenin kapısının, görevli tarafından panikle kilitlenmesi nedeniyle ilk anda müdahale edemedi. Dairenin yüksekte olması da müdahaleyi zorlaştırdı. Alevler üst katlara sıçramak üzereyken Beyoğlu ve Beşiktaş itfaiye grubunun merdivenli araçlarıa iki farklı noktadan yangına etkili bir şekilde müdahale etti. Alevler güçlükle kontrol altına alındı.

TÜP PARLAMASI SONUCU ÇIKTI

Yangın başlayınca binanın tahliye edildiğini belirten bina görevlisi, yangının mutfak tüpündeki parlama sonrası çıktığını iddia etti. Görevli, dairenin sahiplerinin yurtdışında olduğunu belirterek, “Dairede temizlikçi vardı. Mutfak tüpü alev alınca korkarak dışarı çıkmış ve kapıyı kapatmış. Kapıyı açamadığımız için, yangına müdahale edemedik. Daha sonra yangın büyüdü” dedi. Yangın sırasında dairede bulunduğu söylenen temizlik görevlisinin ifadesi için polis merkezine götürüldüğü belirtildi. Binada meydana gelen yangın ve dumandan etkilenen bir çok vatandaşa ve itfaiye erlerine sağlık ekipleri ilk yardımda bulundu.


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.