Hollande’dan ilk açıklama

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande, saldırıların ardından olağanüstü hal ilan edildiğini duyurdu. Ülkenin kara, hava ve deniz sınırları kapatıldı. Hollande’ın Türkiye ziyareti de iptal edildi.
14 Kasım 2015 02:00
Hollande’dan saldırı sonrası ilk açıklamaPAYLAŞTWITTER
Hollande’dan saldırı sonrası ilk açıklama
PaylaşTweetlePaylaşPaylaşGönder
Fransa Cumhurbaşkanı Francois Hollande, Paris’teki terör saldırılarının ardından saldırıyı düzenleyenlerin kaçmaması ve başka teröristlerin girmemesi için Fransa sınırlarını kapattı. Hollande, tüm Fransa’da olağanüstü hal ilan edildiğini açıkladı.

Paris’te kanlı saldırılar: Çok sayıda ölü var
Paris’teki saldırılardan İLK GÖRÜNTÜLER!
Paris’teki terör saldırılarının ardından açıklama yapan Fransa cumhurbaşkanı François Hollande, teröristlerin Fransa’dan çıkamaması, yeni teröristlerin Fransa’ya girmemesi için sınırlarının kapatıldığını ve tüm Fransa’da olağanüstü hal ilan edildiğini açıkladı. Fransız ordusunun stratejik bölgelerde konuşlandırıldığını söyleyen Cumhurbaşkanı Hollande, şu andan itibaren Fransa’nın tüm imkanları seferber ettiğini bildirdi.

HOLLANDE G20’YE KATILMIYOR

Öte yandan, Fransa Cumhurbaşkanı Hollande’ın Türkiye’de yapılacak G20 Zirvesi’ne katılmayacağı açıklandı. Antalya’daki zirveye Hollande’ın yerine Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius gelecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Fransız halkına taziyelerimi iletiyorum
PARİS’E 1500 ASKER

Saldırıların ardından, vatandaşlardan evlerinden çıkmaması istendi. Polisle birlikte askerler de güvenliği sağlamak için sokaklara indi. Saldırıların düzenlendiği 11. Bölge’ye 200 kadar asker konuşlandırıldı. Ordunun başkentte 1500 askerle önlem alacağı belirtildi.hollande-640x360


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.