Hayalleri gerçek oldu: Somalı çocuklar Galatasaray-Inter maçında futbolcularla sahada

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Hayalleri gerçek oldu: Somalı çocuklar Galatasaray-Inter maçında futbolcularla sahada30676962

Hürriyet, Somalı şehit madencilerin Galatasaray fanatiği çocuklarının hayallerini gerçeğe dönüştürdü…

“Soma’nın hayalleri var” projesi çerçevesinde, Somalı çocuklar Türk Telekom Arena stadında Galatasaray Futbol kulübü’nün davetlisi olarak Galatasaray-Inter maçını seyretti, sahaya Galatasaraylı futbolcularla çıktı, seyirciyi birlikte selamladı.

İstanbul Maltepe Belediyesi’nin Soma’dan İstanbul’a getirip ağırladığı Somalı çocuklar, hayalleri olan ‘Arena’da Galatasaray maçı seyretme’ hayalini ise sarı kırmızılı yönetim sayesinde gerçekleştirdi.

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek’in ve başkan yardımcısı Nasuhi Sezgin’in devreye girmesiyle Somalı çocuklar Arena’da VIP tribününde ağırlandı. Çocukların içinden altıs Galatasaray ile Inter arasındaki karşılaşma öncesi sahaya futbolcularla çıktı.
Galatasaray’ın Hollandalı yıldızı Wesley Sneijder, ‘uğur getirmesi’ için çoraplarından bir çifti, sahaya çıkan çocuklardan İbrahim’e hediye etti.
Galatasaray Kaptanı Selçuk İnan ise sahaya Somalı çocukların en küçüğü Basri’nin elini tutarak çıktı.

Galatasaraylı taraftarlarla birlikte coşan, bol bol tezahürat yapan Somalı çocuklar, sarı kırmızılı takımın Inter karşısında 1-0 galip gelmesiyle sahadan sevinçle ayrıldı.


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.