Haberçok | Suriye sınırına sıfır noktasındaki Kilis'in Öncüpınar Hudut Bölüğü'nü denetleyen Orgeneral Özel ve beraberindeki komutanlar, burada yaklaşık yarım saat inceleme yaptı ve komutanlardan bilgi aldı.

Haberçok | Sıfır noktasından dünyaya mesaj

Haberçok | Sıfır noktasından dünyaya mesaj

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ile yanındaki Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu ve 2’nci Ordu Komutanı Orgeneral Galip Mendi, Hatay’ın Altınözü İlçesi’ndeki sınır karakollarını denetledikten sonra Suriye sınırına sıfır noktasındaki Kilis’in Öncüpınar Hudut Bölüğü’ne helikopterle gitti.
Orgeneral Özel ve beraberindeki komutanlar, burada yaklaşık yarım saat inceleme yaptı ve komutanlardan bilgi aldı. Orgeneral Özel ile komutanlar, incelemenin ardından yine helikopterle bölgeden ayrılıp, Şanlıurfa’ya gitti.
Komutanların ziyareti sırasında sinyal kesici jammer’ların bulunduğu askeri araçlar da sınırda sürekli devriye gezdi.
Öte yandan, Öncüpınar Hudut Bölüğü’ne yaklaşık 1 kilometre uzaklıktaki Suriye tarafında muhaliflerinin kaldığı çadırlardan ise 10 el silah sesi yükseldi.
OBÜSLERİN NAMLUSU SURİYE’YE ÇEVRİLİ
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu, Suriye sınırındaki birliklerde incelemelerde bulundu. Özel’i görüntülemek için yüksek binalara çıkan gazeteciler Suriye’yi vuran obüsleri görüntüledi. Birlik bahçesindeki obüslerin namluları Suriye’ye çevrili olduğu görüldü.
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu, Suriye sınırından da sorumlu 2’nci Ordu’ya bağlı bölgelerde incelemelerde bulunmak için dün Adana’ya gitti.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*