Haber |Turgut Özal, Erdoğan’a hangi teklifi yapmış?| Haber

Haber | Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın oğlu Ahmet Özal’dan çarpıcı sözler: Babam Tayip beyi Özel Kalem Müdürü yapmak istiyordu.| Haber

Haber  |Turgut Özal, Erdoğan’a hangi teklifi yapmış?|   Haber

haber
haber

Beyaz Tv ekranlarında Rasim Ozan Kütahyalı ‘nın sunduğu “Adalet Masası” adlı programın konuğu görevi başındayken vefat eden 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın oğlu Ahmet Özal oldu.

Özal, babasıyla ilgili birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulunurken, Tayyip Erdoğan ‘la ilgili söylediği sözler programa damgasını vurdu. Erdoğan ‘la ilgili gerçeği Yıllar Sonra ilk defa ekranlarda açıklayan Özal “Babam Tayyip beye Özal Kalem Müdürlüğü teklif etmişti” dedi.

ÖZEL KALEM MÜDÜRLÜĞÜ TEKLİF ETTİ
Babasının Başbakanlık döneminde, Tayip Erdoğan ‘ın İstanbul İl Başkanlığı ‘nı yaptığını ifade eden Özal “Babam, Erdoğan ‘la birkaç toplantıda beraber olmuş ve dikkatini çekmiş. Babam hiçbir zaman parti ayrımı yapmadı. Onun için insan önemliydi. Tayip Erdoğan da babamın dikkatini çekmiş bir insandı. Babam, Tayyip beye Özal Kalem Müdürlüğü teklif ediyor. Tayip Bey ‘in de söylediği şu ‘Efendim ben şu anda Erbakan beyle birlikteyim. Onu yapamam ‘ diyor ve babamda cevaben “Bu söylediğine saygı duyarım” diyor.” şeklinde konuştu.

TAYYİP BEYİ DESTEKLİYORUM
Başkanlık sisteminin Türkiye için zorunlu bir uygulama olduğunu ifade eden Özal “Başkanlık sistemi konusunda Tayip Beyi destekliyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.