Haber | Şehit analarının yakarışlarını duymuyor musunuz | Haber

Haber |Başbakan Erdoğan, BDP’lilerin dokunulmazlıklarına karşı çıkan AK Partili milletvekilleriyle istişare etti. Erdoğan, şehit annelerinin haykırışından bahsederek milletvekillerine seslendi. ‘BDP’lilere dokunmayalım’ diyen AK Partililerin fikirleri değişti. | Haber

Haber  | Şehit analarının yakarışlarını duymuyor musunuz  |   Haber

haber
haber

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Değerlendirme ve İstişare Toplantısı’nda BDP’li milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasıyla ilgili olarak kapalı olan bölümünde milletvekilleriyle tek tek konuştu. Parti içerisinden gelen eleştirilere cevap veren Başbakan Erdoğan, ‘BDP’lilerin dokunulmazlıkları kaldırılırsa AK Parti’nin oyları düşer’ öne sürenlere şu sözleri söyledi:
“ŞEHİT ANALARININ YAKARIŞLARINI DUYMAZDAN GELEMEM”
“Kucaklaşma, öpüşme görüntüleri şehit analarının yüreğinde onulmaz yaralar açtı. Şehit analarının yürek dağlayan yakarışlarını ben duyuyorum. Bunları duymazdan gelemem. Oyumuz azalırmış. Azalırsa azalsın Türkiye sadece Doğu ve Güneydoğu’dan ibaret değil.”
ENSARİOĞLU AKSİ HAREKET ETMEYECEK
Özellikle son bir haftadır, dokunulmazlıklarla ilgili aykırı görüşleriyle medyada yer alan AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu da Başbakan Erdoğan’ın bu sözlerinden sonra söz alarak partinin alacağı grup kararına uyacağını ve aksi bir şekilde hareket etmeyeceğini ifade etti. Ensarioğlu, burada bir de medyaya serzenişte bulunarak kendini savundu:
“Medya söylediklerimi yazdı ama diğer taraftan da bana ait olmayan sözleri de manşete taşıdı. Ben hiç bir zaman ‘parti içinde çatlak var’ hissi vermek istemedim, medya halkı böyle yönlendirdi.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.