Haber |Özal’ın suikastçisi: Beni subaylar eğitti| Haber

Haber |1988 yılında yapılan Anavatan Kongresi sırasında dönemin Başbakanı Turgut Özal’a iki el ateş eden Kartal Demirağ aradan geçen 24 yıldan sonra gönderdiği bir mektupla ifşaatlarda bulundu. | Haber

haber
haber

Haber  |Özal’ın suikastçisi: Beni subaylar eğitti|   Haber

Turgut Özal’a suikast düzenlemekten 20 yıl hapis cezası alan ve Özal’ın daha sonra affettiği Kartal Demirağ hapis yattığı İzmir F Tipi Cezaevi’nden gönderdiği mektupta hayatının en büyük hatasını yaptığını söyledi.
Türkiye Gazetesi’nin haberine göre gençlik yıllarında çeşitli kamplarda subaylar tarafından eğitildiğini ve öğretmenlik yaptığı yıllarda bazı istihbarat görevlileri ile temasları olduğunu belirten Demirağ, suikasti ise tek başına gerçekleştirdiğini iddia etti. “Gençlik yıllarımda, Denizli Güney ilçesi Kanlı Göl civarında ilk eğitimimizi aldık.” diyen Demirağ “Daha sonraları bazı illerimizde komando kamplarına gönderildim. Subaylar tarafından bize komando eğitimi verildi.” dedi.
Öldürme girişiminde bulunduğu Özal’dan övgüyle bahseden Demirağ “Rahmetli güzel insandı; imanlı, merhametli, vefalı. Bilindiği üzere beni de affetti. Rahmetlinin ülkemize pek çok faydası oldu. Onun için bol bol dua ediyorum” dedi.
Merhum Özal’ın zehirlendiği şeklindeki son günlerdeki konuya da değinen Kartal Demirağ, Özal’ın zehirlendiğine inanmadığını, ancak kalbindeki rahatsızlıktan dolayı vefat ettiğini sandığını söyledi. Demirağ, Özal’da bulunan zehir bulgularının ise her insanda olabileceğini savundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.