Haber | Denizli'nin Çal ilçesine bağlı Bayıralan köyünde bir koç, yaşlı bir kadın ile bir erkeği boynuz darbeleriyle öldürdü. | Haber

Haber | Öfkeli koç dehşet saçtı: 2 ölü | Haber

Haber | Öfkeli koç dehşet saçtı: 2 ölü | Haber

Olay, Bayıralan köyünde, Ömer Deda’nın ağılı önünde meydana geldi. Ağıldaki koyunlara bakan 75 yaşındaki Fatma Çıtak, koyunları otlattıktan sonra ağıla sokarken iki yaşındaki bir koç Fatma Çıtak’a vurdu. Aldığı darbeyle yere yığılan kadına yerde de vurmaya devam eden koç, yine ağılın önünde olan koyunların sahibi Ömer Deda’yı (75) da vurduğu darbeyle yere yıktı.
Yerde bulunan iki yaşlıya boynuzuyla vurmaya devam eden koç, daha sonra çevredeki vatandaşların gelmesiyle diğer koyunlarla birlikte ağıla girdi. Olay yerinde yüzü kanlar içinde kalan Fatma Çıtak, eve gelen ambulansla Denizli Devlet Hastanesi’ne kaldırılırken yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Koçun darbesiyle yere yığılan ve yaralanan Ömer Deda’nın ise Servergazi Devlet Hastanesi’nde yoğun bakıma alındığı belirtildi.
KOÇUN KAN ÖRNEKLERİ ALINDI
Olayla ilgili jandarma ekipleri eve gelerek incelemelerde bulundu. Ağıldan dışarı çıkarılan koçun kafasındaki kan izleri dikkat çekerken jandarma ekipleri, koyundan kan örnekleri aldı. Olayın meydana geldiği bölgede ekipler inceleme yaparken, talihsiz kadının ayakkabı ve başörtüsünün yerde olması dikkat çekti.
Olayı ilk görenlerden Gülhan Başkaya, kendi evinin önüne gelen koyunları görünce ağıla doğru geldiğini belirterek, “Benim evimin önüne gelen koyunları ağıla getirdim. Ev sahibi Necla ablaya seslendim. Daha sonra uzaktan koçun kafasını kanlı gördüm. Ben geri kaçtım hemen. Bana da zarar verebilirdi. Necla abla ile birlikte Fatma Çıtak’ın yaralandığını gördük. Bütün koyunları getirip koçu öylelikle içeri katabildik. Fatma Çıtak’ın ağzından burnundan kan geliyordu. Önceleri iyiydi. Bize ‘O koçu keselim’ deyip durdu. Sonra istifra edince bozuldu. Buradaki ambulans ekipleri ile hastaneye götürdüler. Bu koçtan ben de korkuyorum” dedi.
Koçun daha önce de insanlara zarar verdiğini belirten köylü vatandaşlar koçun kesilmesi gerektiğini söyledi.
KOÇUN GAZABINA UĞRAYAN ADAM DA ÖLDÜ
Koçun saldırısına uğrayarak ağır yaralanan Ömer Deda, yapılan tüm müdahalelelere karşın kurtarılamadı.
Denizli’nin Çal İlçesi Bayıralan köyünde dün meydana gelen olayda, ağıldan çıkarılan koç, Ömer Deda (75) ve Fatma Çıtak’a (75) boynuz vurarak ağır yaraladı. Fatma Çıtak kaldırıldığı Denizli Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybederken, ağır yaralı olarak Servergazi Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alınan Ömer Deda kurtarılamadı.
Hayatını kaybeden Fatma Çıtak’ın bugün Bayıralan köyünde toprağa verildiği belirtildi.