Haber |İsrail’den 40 bin askerle saldırı hazırlığı| Haber

Haber | İsrail’in, hava ve deniz saldırılarının ardından 40 bin askeri, Gazze sınırına konuşlandırdığı ileri sürüldü. İsrail Ordusu, muhtemel kara harekatı için Gazze’ye yakın noktalara ordunun en seçkin birliklerinden oluşan “Golani Tugayı” birliklerini konuşlandırdı. | Haber

Haber | İsrail’den 40 bin askerle saldırı hazırlığı | Haber

İsrail’in kara harekatı planı kapsamında 40 bin askerin Gazze sınırında kara harekatı giriş izni verilmesini beklediği iddia edildi.
İsrail basınında yer alan habere göre, 40 bin askerin Gazze Şeridi’ne yönelik olası kara harekatı için Gazze sınırında giriş izni beklediği ileri sürüldü. Olaya ilişkin Gazze’deki Filistin Hükümeti ve İsrail makamlarından henüz bir açıklama yapılmadı.
İsrail Ordusu, muhtemel kara harekatı için Gazze’ye yakın noktalara ordunun en seçkin birliklerinden oluşan “Golani Tugayı” birliklerini konuşlandırdığını açıklanmıştı.
Gazze’de ağır bilanço
İsrail’in, Gazze’nin farklı bölgelerine sabah saatlerinde düzenlediği saldırılarda aralarında kadın, yaşlı ve çocukların da bulunduğu 18 kişinin öldüğü açıklandı. Zeytun mahallesine hava saldırılarında aynı aileden aralarında Rami Şendi adlı 1,5 yaşında bir bebeğin ve 2 kadının bulunduğu 4 kişi öldü, 35 kişi yaralandı.
İsrail’in 6 gündür aralıksız sürdürdüğü saldırılarda ölenlerin sayısı 92’ye, yaralı sayısı da 738’e yükseldi.
Basın yine hedefte
İsrail savaş uçaklarının Gazze’nin Tel el-Hava bölgesini bombalaması sonucu 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı. Aracın, basın mensuplarını taşıdığı, ölen ve yaralananların basın mensubu olduğu belirtiliyor.
Gazze halkıyla dayanışmaya gözaltı
İsrail’in, Batı Şeria’da Gazze halkıyla dayanışma gösterileri düzenleyen çoğu çocuk 120 Filistinli’yi gözaltına aldığı bildirildi.
9 Arap Dışişleri Bakanı Gazze’ye gidiyor
Arap Birliği’nin Filistin İşleri Sorumlusu ve Arap Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Muhammed Sabih, 9 Arap dışişleri bakanının Genel Sekreter Nebil el-Arabi liderliğinde yarın Gazze’ye gideceğini açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.