Haber |İsrail’de seferberlik ilan edildi| Haber

Haber | İsrail’de olası kara operasyonu için seferberlik ilan edildi. İsrail ordusunun sınıra yığınak yaptığı belirtiliyor. | Haber

Haber | İsrail’de seferberlik ilan edildi | Haber

İsrail’in dün başlattığı Gazze saldırısını sürdüreceği yönünde işaretler var. İsrail’de olası kara operasyonu için seferberlik ilan edildi. Yabancı ajanslar İsrail ordusunun sınıra yığınak yaptığını duyurdu.
Gazze’deki okullar bir süreliğine tatil.
Gazze’deki Filistin Hükümeti ve BM Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşu (UNRWA), İsrail’in Gazze saldırıları nedeniyle tüm eğitim kurumlarını kapattığını duyurdu.
Filistin Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ”Son gelişmeler, İsrail’in Filistin halkına düşmanca tutumu ve devam eden saldırıları sebebiyle bir süre için eğitime ara verme ve okulları kapatma kararı aldık” ifadeleri yer aldı.
UNRWA ise tüm eğitim kurumlarını kapattığını, kurumlarda çalışan uluslararası görevlilerin Gazze’yi terk ettiğini açıkladı.
KASSAM TUGAYLARI İSRAİL SAVAŞ UÇAĞINI VURDU
Gazze’deki Hamas Hareketi’nin askeri kanadı İzzeddin Kassam Tugayları, uçaksavar füzesiyle İsrail savaş uçağını vurduğunu duyurdu. İzzeddin Kassam Tugayları’ndan yapılan yazılı açıklamada, İsrail Ordusu’na ait savaş uçağının, uçaksavar füzesiyle vurulduğunu ve İsrail’in başkenti Tel Aviv ile Yafa kentine ‘Şafak 5’ tipi 2 füze atıldığı belirtildi. Açıklamada, Tel Aviv’e atılan füzelerden dolayı büyük yangın çıktığı bildirildi.
Öte yandan Tel Aviv’deki bir cep telefonu şirketinin düşen füzeler sebebiyle hasar gördüğü iddia ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.