Haber |Irkçı Lieberman’a büyük darbe| Haber

Haber | Irkçı görüşleri ile tanınan, Gazze’ye atom bombası atılmasını isteyen İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman’a ağır darbe. Lieberman, kara para aklama, yolsuzluk ve görevi suiistimal ile suçlanıyor. | Haber

Haber  |Irkçı Lieberman’a büyük darbe|   Haber

 

haber
haber

İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman hakkındaki yolsuzluk iddialarıyla ilgili iddianame tamamlandı.
Gelecek yıl 22 Ocak’ta yapılacak seçimler öncesinde yöneltilen bu suçlamaların, Lieberman’ın istifasını getirebileceği tahmin ediliyor.
İsrail başsavcısının, Lieberman’ın, 2001-2008 yıllarında işlediği iddia edilen suçlar nedeniyle sorguya çağrıldığı belirtildi.
Lieberman’ın 2001 yılında milletvekili olduktan sonra resmi olarak ayrıldığı şirketleri milletvekilliği sürdüğü halde kontrol etmeye devam ettiği iddia ediliyor.
Şirketlerin hesap hareketlerinin şüphe uyandırdığında inanan savcılar Lieberman’ın bu yolla bazı iş adamlarından para temin ettiğini tahmin ediyor.
İsrail’de yayınlanan sol eğilimli Haaretz gazetesi, Lieberman’ın bazı şirketleri, milletvekilliği ve bakanlık görevlerini devraldıktan sonra şoförü ve kızına devrettiğini de yazdı.
Lieberman hakkında dolandırıcılık, kara para aklama, görevi kötüye kullanma ve yalan ifade vermeye zorlama suçlarından dava açabileceği kaydediliyor.

Lieberman, hakkındaki bir soruşturmaya ilişkin kendisine bilgi sızdıran İsrailli bir diplomatı haksız yere terfi ettirmekle de suçlanıyor.
İsrailli hukukçular, hakkındaki çoğu suçlamadan beraat eden eski Başbakan Ehud Olmert dahil geçtiğimiz yıllarda yolsuzlukla suçlanan siyasetçilerin bu yolu seçtiğine dikkat çekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.