Haber |İçki içmediği için ordudan atıldığı belgelendi| Haber

Haber | Dönemin Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Hüseyin Kıvrıkoğlu imzasıyla bir Hakim Üsteğmen, sadece dindar olduğu ve çocuklarını da dindar olarak yetiştirdiği gerekçesiyle fişlenip TSK’dan atıldı. İşte belgesi:| Haber

haber
haber

Haber  |İçki içmediği için ordudan atıldığı belgelendi|   Haber

28 Şubat darbesi sürecinde Batı Çalışma Grubu’nu ortaya çıkartan Emniyet İstihbarat Personeli’nin yargılandığı Köstebek Davası’nda verdiği beraat kararının ardından baskılara maruz kalan askeri hakim Yüzbaşı Ahmet Karamanlı’nın ordudan inançları sebebiyle ihraç edildiği belgelendi. Ankara Cumhuriyet Savcısı Mustafa Bilgili’nin 28 Şubat soruşturması kapsamında dönemin mağdurlarından askeri hakim Karamanlı’nın ifadesine başvurması çarpıcı gerçeği ortaya çıkardı.
Belgeleri 28 Şubat Savcısı buldu
Mağdur olarak ifadesini almak üzere Ahmet Karamanlı’nın yaşadığı yerdeki savcılığa şikayetinin tespiti için talimat yazan Savcı Bilgili, talimat eklerinde fişleme dosyalarının da bulunduğu YAŞ kararını gönderdi. Belgeleri inceleyen eski askeri hakim Yüzbaşı Karamanlı, daha önce kendisine sansürlü olarak verilen ordudan ihracıyla ilgili YAŞ kararının sansürsüz haliyle karşılaştı. Karamanlı’nın ihraç kararının bulunduğu belgede “namaz kılması, içki içmemesi ve lojmana tesettürlü ziyaretçilerinin gelmesi” dahi irtica suçu sayılarak atılmasına gerekçe gösterildiği görüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.