Haber |Sakarya'da boşandığı ve başkasıyla yaşayan eski eşi 9 aylık hamile 32 yaşındaki Neslihan Çelik'i öldürüp kaçan ve ardından bir hasmını da tabancayla yaralayan Osman Safa, İstanbul'da yakalandı. | Haber

Haber |Hamile eski eşini öldüren zanlı yakalandı | Haber

Haber | Hamile eski eşini öldüren zanlı yakalandı | Haber

Gözaltına alınan Osman Safa, işlemlerin ardından Sakarya’ya gönderilecek.
Pamukova İlçesinde 10 gün öce meydana gelen olayda 41 yaşındaki Osman Safa, 2 yıl önce boşandıktan sonra başka birisiyle dini nikahla yaşayan ve bu beraberliğinden 9 aylık hamile olan eski eşi Neslihan Çelik’i oturduğu evinde tabanca ile vurdu. Ağır yaralı hastaneye kaldırılan Neslihan Çelik yaşamını yitirirken, karnındaki bebeği ise sezaryenle alındı. Sakarya’da ilk tedavisi yapıldıktan sonra Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesinde tedavi altına alınan talihsiz bebek de tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi.

Eski eşini öldürdükten sonra bu kez Hendek İlçesi Sümbüllü Köyü’ne giden Osman Safa, daha önceden tartıştığı Vedat Gölcüyü tabanca ile bacaklarından vurup yaraladıktan sonra izini kaybettirdi. Osman Safa’nın yakalanabilmesi için Sakarya Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma ekipleri Akyazı ve Hendek İlçelerinde geniş çaplı aramalar yaptı.
Osman Safa gidebileceği her yerde aranırken, İstanbul Sancak tepe de bir arkadaşının kullandığı otomobilde, polisin yaptığı yol kontrolü sırasında yakalandı. Üzerinde cinayet ve yaralamada kullandığı tabanca da bulunan Osman Safa ve arkadaşı gözaltına alındı.
Hastanede sağlık kontrolüne götürülen Osman Safa, işlemlerin tamamlanmasından sonda Sakarya Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından teslim alınıp Adapazarı’na getirilecek.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*