Haber | Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, BDP heyetin ile yaptığı görüşme ile ilgili konuştu. Gül, "Bundan olağanüstü yeni bir durum çıkarmak doğru değil" dedi. | Haber

Haber | Gül: Olağanüstü bir durum çıkarmak doğru değil | Haber

Haber | Gül: Olağanüstü bir durum çıkarmak doğru değil | Haber

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, BDP heyetin ile yaptığı görüşme ile ilgili “Bundan olağanüstü yeni bir durum çıkarmak doğru değil. Şimdi hatırlatmak isterim. Türkiye’nin zaten en önemli konusu bu mevzulardır. Eğer Türkiye’nin en önemli konusunu, Türkiye’nin en önemli hayati meselesinin bu meseleler olduğunu görmezsek çok büyük yanlış yaparız. Dolayısıyla Türkiye’nin geleceği açısından bu meseleleri, bu sorunları sahiplenmemiz ve bunların doğru mecraya sokmak için herkesin uğraşması gerekir. Yoksa bu meseleler kendi haline bırakılırsa hiç ummadığınız yollara gider” değerlendirmesini yaptı.
Cumhurbaşkanı Gül, ATO’da düzenlenen ‘Kadim Kent Kayseri Tanıtım Günlerine’ katılı sırasında gazetecilerin sorularını cevapladı.
Cumhurbaşkanı Gül bir gazetecinin BDP heyeti ile yaptığı görüşmenin içeriğinin sorulması üzerine şunları söyledi: “Bundan olağanüstü yeni bir durum çıkarmak doğru değil. Şimdi hatırlatmak isterim. Türkiye’nin zaten en önemli konusu bu mevzulardır. Eğer Türkiye’nin en önemli konusunu, Türkiye’nin en önemli hayati meselesinin bu meseleleri olduğunu görmezsek çok büyük yanlış yaparız. Dolayısıyla Türkiye’nin geleceği açısından bu meseleleri, bu sorunları sahiplenmemiz ve bunların doğru mecraya sokmak için herkesin uğraşması gerekir. Yoksa bu meseleler kendi haline bırakılırsa hiç ummadığınız yollara gider. Çıkmaz sokaklara gider ve bunun da gelecek nesillere bunların da gelecek nesillere maliyeti çok büyük olur. Türkiye’nin zaten devamlı gündemi budur. Türkiye’nin geleceğini düşünen herkesin de bu mevzulara çok önem verip buna göre her türlü yapıcı katkıyı doğru çalışmayı kapsamlı şekilde yapması gerekir. Bunu bu çerçeve içerisinde görüp daima uğraştığımız konudur.”

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*