Haber |Filmleri aratmayan uyuşturucu kovalamacası| Haber

Haber  |Filmleri aratmayan uyuşturucu kovalamacası|   Haber

haber

haber

Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu tacirlerine yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. İran’dan yurda sokulup buradan da Van üzerinden batı illerine uyuşturucu sevkiyatının yapılacağı bilgisine ulaşan polis ekipleri, hemen harekete geçti. Narkotik polisi, uyuşturucuyu taşıyacak olan araç ve şahsı Van’a giriş yaptığı sıra Kurubaş köyü yakınlarında durdurmaya çalıştı.
Polisin ‘dur’ ihtarına uymayan O.O. isimli sürücü, kaçmaya başlayınca kovalamaca başladı. Otomobilin kaçış güzergahına sevk edilen diğer ekipler, yola kapan atarak aracın lastiğini patlattı. Sürücü O.O., patlak lastikle tüm hızıyla Edremit ilçesine doğru kaçmaya devam etti.Edremit ilçesine yaklaştığında yolun kesildiğini gören sürücü, ani bir manevra ile geri dönerek şehir merkezine doğru patlak lastikle kaçmaya devam etti. Ekipler, bir taraftan uyuşturucu yüklü otomobili kovalarken, bir taraftan da buna öncülük yapan diğer otomobili kovaladı. Polisin ısrarlı takibi sonucu sürücü O.O., Süphan Mahallesi girişinde filmleri aratmayacak kovalamaca sonucu otomobilinin ağaca çarpmasıyla yakalanırken, öncülük yapan otomobilde bulunan S.D. ve N.A. isimli şahısları da kısa sürede yakaladı.Bu arada şahıslardan S.D., polisten kaçmak isterken su kanalına düşerek sırılsıklam oldu. Sırılsıklam olan şahıs, polisin verdiği battaniyeye sarılarak ısınmaya çalıştı. Tekeri patlak olan otomobil, çekici vasıtasıyla götürüldüğü Emniyet Müdürlüğü’nde yapılan aramada bagaj kısmında iki torba içerisinde 36 kilo eroin ele geçirildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.
Öte yandan, sürücü O.O.’nun geçen yıl yaşanan 7.2 büyüklüğündeki depremde M Tipi Kapalı Cezaevi’nden firar ettiği öğrenildi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*