Haber | Suriye Devlet Ordusu'nda görevli 10 asker muhaliflerden kaçarken sınır hattında sıkışınca çareyi Türkiye'ye sığınmakta buldu. | Haber

Haber | Esed’in askerleri Türkiye’ye sığındı! | Haber

Haber |Esed’in askerleri Türkiye’ye sığındı! | Haber

Suriye Devlet Ordusu’nda görevli 10 asker muhaliflerden kaçarken sınır hattında sıkışınca çareyi Türkiye’ye sığınmakta buldu.

Muhaliflerin pusuya düşürdüğü Esed askerleri çareyi Türkiye’ye sığınmakta buldu. Çatışmaların devam ettiği Azmarin ve Derkuş’ta Muhalif Askerler tarafından sınır hattına sıkıştırılan Esed’e bağlı 10 asker can güvenlikleri gerekçesi ile Türkiye’ye kaçtı. Sınır hattında Güvenlik Güçlerine teslim olan yaralı 10 Suriyeli askerin gerekli kontrollerinin yapılmasının ardından sınır dışı edileceği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre Hatay’ın Altınözü ilçesine bağlı Hacıpaşa Beldesi’nin hemen karşısında 4 gündür devam eden şiddetli çatışmalar bugün de sürdü. Azmerin ve Derkuş’ta muhalif askerler ile Esed askerleri arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Gün içerisinde adı geçen köylere helikopterlerle bomba yağdırılırken bu hatta güçlü olan muhaliflerin direnişi de sürüyor.

Muhalif askerler bugün akşam saatlerinde Suriye Ordusuna bağlı 10 askeri Türkiye-Suriye sınırında kıstırdı. Biri yaralı olan Suriye askerleri çareyi Türkiye’ye sığınmakta buldu. Hacıpaşa sınırına gelerek Türk askerlerine teslim olan Suriye askerlerinden birine yaralı olması nedeniyle hemen sağlık görevlileri tarafından müdahale hemen sınır hattında müdahale edilirken sınırı geçerek Türkiye’ye giriş yapan Esed Ordusuna bağlı askerlerin kontrollerinin ardından can güvenlikleri açısından farklı bir noktadan Suriye’ye geri gönderilecekleri öğrenildi.

İç çatışmaların hakim olduğu Suriye’den ilk kez Türkiye’ye Esed Ordusu’na bağlı askerler giriş yapmış oldu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*