Haber | Erol Günaydın son yolculuğuna uğurlanıyor | Haber

Haber | Tiyatro ve sinema sanatçısı Erol Günaydın için ilk tören uzun yıllar sahneye çıktığı Beyoğlu’ndaki Ses Tiyatrosu’nda yapıldı. | Haber

Haber  | Erol Günaydın son yolculuğuna uğurlanıyor  | Haber

Ünlü sanatçı Erol Günaydın son yolculuğuna uğurlandı. Günaydın için kılınan cenaze namazına pek çok ünlü isim katıldı.
Usta oyuncu Erol Günaydın bir süredir tedavi gördüğü Acıbadem Kadıköy Hastanesi’nde kalp yetmezliği sebebiyle 15 Ekim Pazartesi günü hayatını kaybetmişti. Sanatçı için saat 13:30’da Ses Tiyatrosu’nda bir tören düzenlendi. Törenin ardından cenaze Teşvikiye Cami’ne getirildi. Burada Günaydın için İkindi namazına müteakiben cenaze namazı kılındı. Taziyeleri Erol Günaydın’ın kızları, Rasim Öztekin ve Ferhan Şensoy kabul etti. Pek çok ünlü ismin katıldığı cenaze namazında Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Aydemir Akbaş, Bülent Kayabaş, Adnan Şenses, Mahsun Kırmızıgül, Tarık Akan, Orhan Gencebay, Nuri Alço, Ali Şan, Emre Altuğu, Çağla Şikel gibi isimler dikkat çekenler arasındaydı.
“Erol Günaydın’ın vefat etmesi ülkemiz için çok büyük bir kayıp.” diyen Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, “Tiyatromuzun duayenini kaybettik. Geleneksel tiyatromuzun en önemli temsilcisiydi. Sinemada çok büyük eserler bıraktı. Televizyonla birlikte büyük kitleler onu tanıdı. Kendisini tanımak şerefine erişmiştim. Ailesi ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum.” şeklinde konuştu. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu da ailesi ve sevenlerine baş sağlığı dileklerine bulundu.
Erol Günaydın ile lise yıllarında tanıştığını belirten Oyuncu Aydemir Akbaş, usta oyuncuyu 57 yıldır tanıdığını aktardı. Komedyenliği, esprinin nasıl satıldığını Günaydın’dan öğrendiğini anlatan Akbaş, “Yeri doldurulamayacak komedyendi. Allah rahmet eylesin.” ifadelerini kullandı.
Kurtlar Vadisi dizisinde Memati Baş karakteriyle tanınan Gürkan Uygun, “Erol Günaydın, bizim ustamızdı, ağabeyimizdi. Onu kaybettik. Çok üzgünüz.” diye konuştu.
Tekerlekli sandalyede bile Günaydın’ın sinemayı bırakmadığını ifade eden Nuri Alço, “Mesleğini çok iyi yapan biriydi. Allah rahmet eylesin.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.