Haber | Polisleri karşısında görünce kendini araca kilitleyen zanlı, çekiciye yüklenen otomobiliyle emniyete getirilerek gözaltına alındı. | Haber

Haber | Çekiciyle gözaltına alındı | Haber

Haber | Çekiciyle gözaltına alındı | Haber

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından daha önce yapılan “Balina” ve “Paraşüt” gibi hayali ihracat davalarında adı geçen Abdurrahman Yakupreisoğlu’na yönelik operasyon düzenledi. Etiler Akmerkez’de gözaltına alınmak istenen Abdurrahman Yakupreisoğlu polise direnerek kendisini otomobile kilitleyince araçla birlikte emniyete getirildi.
Hakkında 6 ayrı suçtan yakalama kararı olan Abdurrahman Yakupreisoğlu’nun gözaltına alınması için polisin yürüttüğü teknik ve fiziki takip geçtiğimiz hafta son buldu.Yer tespiti yapılan Yakupreisoğlu’nun Etiler Akmerkez’de olduğunu belirleyen ekipler, alışveriş yaptıktan sonra aracıyla otoparktan çıkan Abdurrahman Yakupreisoğlu’nu gözaltına almak için operasyon yaptı. Polis tarafından otomobili durdurulan Yakupreisoğlu polisi görünce hemen aracının bütün camlarını ve kapılarını kilitledi. Polis, şüpheliyi araçtan inmesi için bir süre ikna etmeye çalıştı ancak otomobilin kiralık olması nedeniyle ve şüphelinin direnmesi üzerine çekici çağrıldı. Buradan şüpheli, otomobil içerisinde çekiciyle Vatan caddesindeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi.
YA ÇIKARSIN YA DA BİBER GAZI YERSİN
Vatan caddesindeki Emniyet Müdürlüğü getirilen şüpheli burada da araçtan çıkmamak için direnince polis biber gazını gösterip ” Eğer çıkmazsan biber gazı sıkacağız içeriye” dedi. Bunun üzerine araçtan çıkan Yakupreisoğlu, işlemlerinin yapılması için Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne götürüldü. Yakupreisoğlu’nun resmi belgede sahtecilik, dolandırıcılık, kaçakçılık, çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, kara para aklamak, Vergi Usulu kanununa muhalefet gibi emniyette toplam 49 suç kaydı bulunan “Balina” ve “Paraşüt” adı verilen hayali ihracat davalarının önemli sanıklarından Abdurrahman Yakupreisoğlu hakkında 6 suçtan aranıyordu. Şüphelinin emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklanarak Metris Cezaevi’ne gönderildiği öğrenildi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*