Haber |Beklenen proje Mavera Başakşehir başlıyor | Haber

Haber | Başakşehir’in en değerli arazilerinden birinde dev bir proje hayat buluyor. Projede Türkiye’de bir ilk uygulanacak. Daire sahipleri, özel yazılımlar sayesinde evinden market siparişini verecek, aile hekimi ile görüşecek hatta belediyenin halk toplantılarına katılabilecek.| Haber

haber

Haber  |Beklenen proje Mavera Başakşehir başlıyor |   Haber

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde 17 Mayıs 1995 tarihinde ilk temelini attığı Başakşehir 1. Etap konutları ile 2. Etap konutlarının ortasındaki, Başakşehir’ in en değerli arazilerinden biri olan 25.000 m2 lik alan içerisinde konumlanan ve bölgede merakla beklenen MAVERA Başakşehir projesi başlıyor.
Bölge 1995 yılından itibaren, İstanbul un en hızlı ve sağlıklı gelişen bölgelerinden biri olma özelliğini taşıyor. Bu gelişme paralelinde 2008 yılında ilçe olan Başakşehir, Sağlık kent, Olimpiyat köyü, Biocity ve 1 milyonluk yeni şehir gibi bir çok vizyonel projeye de ev sahipliği yapıyor.

İlçeye adını veren ve ilçenin çekirdeği kabul edilen Başakşehir (Etaplar) bölgesinde yer alan MAVERA Başakşehir projesi, Başakşehir Belediyesi ve Makro İnşaat A.Ş. ortaklığında yükseliyor.
Projede standartlar çok yüksek
Konutlar, dünyanın en iyi markaları ile eksiksiz bir şekilde donatılmış ve her türlü detay düşünülmüş. İznik çinileri ile tasarlanmış Türk hamamı, tüm odalarda yerden ısıtma, merkezi elektrik süpürge sistemi, Akıllı Ev yönetim sistemi ile entegre edilmiş ve su baskını, gaz kaçağı, yangın ve hırsızlık olaylarında daire sahibine anında ihbar bildiriminde bulunan tam güvenlik paketi, tüm pencerelerde otomatik panjur sistemi gibi yüksek standartlara sahip konutlarda, her katta 2 Daire ve 2 Asansör ile de müstakil bir yaşam planlanmış.

Ayrıca tüm dairelere 2 şer adet kapalı otopark ve misafir otoparkları düşünülmüş. Başakşehir Belediyesinin gelir ortaklığı bulunan projede, Türkiye’de ilk kez Living lab projesi uygulanacak. Daire sahiplerinin kullanımına hazır halde teslim edilecek “Living-Lab” ICT (Bilgi İletişim Teknolojileri) sistemi sayesinde daire sahipleri, tablet bilgisayarları ile evinden market siparişi verebilecek, aile hekimi ile görüşebilecek hatta belediyenin halk toplantılarına katılabilecek.
Projede 6 adet şelale, geniş göletler ve bir çok aktivite bir arada
Projenin peyzajında 6 adet şelale yer alıyor. Her dairenin manzarasına hakim olduğu geniş orta alan, göletler, kumsallar ve palmiyeler adeta bir vahayı andırıyor. Ayrıca projede Açık hava sineması, wi-fi, park, Meyve bahçeleri, Okuma köşesi, çocuk eğlence ve macera parkı, Gençler sokağı, kaykay pisti, tırmanma duvarı, koşu ve yürüyüş parkurları, bisiklet yolları ve daha birçok aktivite alanı yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.