Haber |Bayraktar: Aklıma geldikçe cinlerim tepeme çıkıyor!| Haber

Haber  |Bayraktar: Aklıma geldikçe cinlerim tepeme çıkıyor!|   Haber

haber

haber

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, gazetecilerle kahvaltılı sohbet toplantısında buluştu. Bayraktar, KC Group’la ilgili yolsuzluk iddiasını doğrulamasını “şeffaflık” olarak nitelendirdi.

Bayraktar, “Bir yolsuzluk meselesi çıktı. Biz şeffaflığı öne çıkardık. ‘Gerçekten biz orada onu görebilmeliydik’ dedik. Olmamalıydı. Bizi çok üzdü o olay” dedi.

Bayraktar, şunları söyledi:
‘Garantiye aldık’

“KC’nin 105 milyonluk TOKİ’nin malını vekaletname alıp da satması, hala aklıma geldiği zaman cinlerim tepeme çıkıyor. Onu biz nasıl kaçırdık. Ama sonra yakaladık onu. Yakalayınca elinde büyük bir malı vardı, o malları aldık. Teminatını yaktık. Zattediyorum 38 milyon TL’ye düştü o bedel. Onu da taksite bağladık, ödüyorlar. Kefil oldu kardeşlerinden bir tanesi. Garanti altına aldık onu. Hemen çarpıtıyor, basın ve muhalefet. Türkiye şeffaflaşşın. Beni tembih te ettiler ‘Sakın bunu deme. Siyasette böyle birşey olur mu? Bizim bunda zaafımız var, dediğin zaman seni yerden yere vururlar’ dediler. Nitekim acaip saldırdı bana herkes. Millet şimdi sözleşmesini feshediyor. 300 kişi daha dolandıracak mıydı, ne yapacaktı? Onu engelledim.
Kimse ‘helal olsun’ demedi

Şeffaflığın, açıklığın, hesap verilebilirliğin önemi ortaya çıkıyor. Kapalı toplum olunca hep işin güzel tarafını göster, kusurlarını gösterme. Olmaz ki. Ama milletin de demesi lazımdı ‘Helal olsun bu adama. Saf saf geldi burada açıkça söyledi.’ Hiç kimse öyle demedi. Allah’ını seven vurmaya başladı bize.