Haber |Arda’nın menajerinden flaş açıklamalar | Haber

Haber |Arda ve pek çok yıldız futbolcunun menajerliğini yapan Ahmet Bulut çarpıcı açıklamalar yaptı. Bulut, ” Her şey yolunda giderse normal giderse Arda seneye A. Madrid’den ayrılacak” dedi. | Haber

haber
haber

Arda’nın menajerinden flaş açıklamalar

Arda Turan, Emre Belözoğlu, Gökhan Töre, Quaresma gibi yıldız futbolcuların menajerliğini yapan Ahmet Bulut TRT Spor’da yayınlanan ‘İşte Goool’ programına çok özel açıklamalarda bulundu.
İşte o açıklamalar:
Arda Turan, Emre Belözoğlu, Batuhan Karadeniz, Cenk Gönen gibi isimlerle çalışıyorsunuz. Sözleşmesi bitecek futbolcularınız var. Transfer görüşmeleriniz sürüyor mu?

“Özer Hurmacı’nın bitiyor. Galatasaray’dan Aydın, Hakan Balta’nın sözleşmesi bitiyor. Gökhan Töre’de sıkıntı var. Rubin Kazan’dan ayrılması söz konusu. Ama Gökhan kesinlikle Türkiye’ye dönmeyecek. Galatasaray ile görüşüldü, Beşiktaş ve Fenerbahçe’ye transfer olacak şeklinde çıkan haberler kesinlikle doğru değil. Ben Gökhan’ı Avrupa’da bir kulübe vermek istiyorum. Yakında da bunu açıklarım ama kulübüyle önce anlaşmam lazım.”

Quaresma Türkiye’ye gelişi rüya gibiydi, binlerce taraftarın önünde imza attı. Beşiktaş’ta bu sene yaşadıkları, geçirdiği kötü süreç psikolojisini etkiledi mi? Herhangi bir destek alıyor mu?

“Quaresma tabii ki etkilendi. Her insan etkilenir çünkü gelişi çok iyi oldu ama kulübü de saygı göstermek lazım. Onlar ‘Biz bu parayı ödemeyiz’ dediler. Geldiği günden beri Başkan Fikret Orman bu parayı ödeyemeyeceğini söyledi. Biz de saygı gösterdik. Karar verecek, oynayacak insan Quaresma’dır. Ben oynamayacağım, Mendes oynamayacak. Şimdi top Quaresma’da ayrılmak isterse şartları konuşup ayrılacak.”
Yaşanan bu süreç Quaresma’nın marka değerini düşürdü mü?

“Dünya piyasasında Quaresma’nın ismi var. Ama bir futbolcu 6 ay forma giymezse marka değeri düşer. Tabi doğal olarak o da biliyor bu paraları artık kazanamaz.”

Beşiktaş Quaresma’yı taraftar tepkisi nedeniyle mi Türkiye’de başka bir kulübe göndermiyor?

“Yönetimin ne düşündüğünü bilemem. Ama öyle bir şey olsa bu da gayet normal. Alex şimdi Fenerbahçe’den gitti. Beşiktaş ya da Galatasaray’a transfer olsa taraftar tepki gösterebilir. Bu ister istemez olur. Ama yönetim böyle düşünür mü düşünmez onu bilemem. Yazın Beşiktaş ve Galatasaray’ın bir teması oldu. Ama o görüşme öyle kaldı.”

Arda Turan A.Madrid’de mutlu mu? Başka bir kulüpten teklif gelse transfer olur mu?

“Arda iki senedir A. Madrid’de forma giyiyor. Ben onun başka bir ülkede, bir başka ligde top oynamasını istiyorum. Arda da bunu çok istiyor. Onun için çalışmalarımız var. Kulüp ile zaten bu konuda sürekli konuşuyorum. Kulüp benim ne yapmak istediğimi biliyor. Her şey yolunda giderse normal giderse Arda seneye A. Madrid’den ayrılacak.”
Arda Turan nereye gidecek?

“Ligi söylesem hemen tahmin edebilirsiniz. Arda’nın gideceği zaten 5-6 tane kulüp var Avrupa’da bonservisi ödeyebilecek. Bu 5 kulüpten birine transfer olacak.”

Emre Belözoğlu çok fazla forma şansı bulamadı o mutlu mu?

“Emre 31 yaşında. A.Madrid gibi UEFA Şampiyonu bir kulübe transfer oldu. Daha önce Rusya’dan çok ciddi teklif vardı. Çok ciddi rakamlar verdiler. Ama Emre daha az paraya kariyeri için bu takımı seçti. Onlar da Emre’yi istedi.”

Siz Batuhan Karadeniz’in de menajerisiniz.. Eskişehir’den disiplinsiz davranışları yüzünden gönderildi. Beşiktaş’ta bu davranışları devam ediyor. Böyle giderse Siyah-Beyazlı takımla da yollarının ayrılacağı iddiası var.

“Batuhan’ın hataları var ama eskisi gibi o hataları yapmıyor. Ama medyada Batuhan’ın ismi hep ön plana çıkıyor. Her şey büyütülebiliyor. Batuhan’ı 16 yaşından beri tanıyorum şu an 21 yaşında. Kalbi çok temiz bir çocuk. Hataları oldu tabi. O kendi kendine stres yapıyor gol atamadığı zamanlarda. Siz zannetmeyin o da kendi kendine kızıyor.”
Fernandes ve Almeida için neler söylersiniz?

“Fernandes çok yetenekli bir futbolcu. Yoksa 18 milyon Euro’ya Valencia’ya transfer olmaz Everton’dan. Biz onu 2 milyon Euro’ya Beşiktaş’a kazandırdık. Bence takım için de güzel oldu. Almeida da bir ara takımdan ayrılmak istiyordu. Futbol Şube Sorumlusu Tamer Kıran onunla yakından ilgilendi. Kafası rahatladı ve bu sezon performansı yükseldi.”

Devam edecek mi Almeida ve Fernandes Beşiktaş’ta?

“Sözleşmeleri var zaten. Birinin bir sene kaldı diğerinin iki senesi var. Ama baktığınız zaman bu iki futbolcudan biri Beşiktaş’a bedavaya geldi. Fernandes 2 milyon Euro’ya kulübe transfer oldu.”

Özer Hurmacı Kasımpaşa’da kalacak mı?

“Özer Hurmacı Fenerbahçe’de kendini gösteremedi. Ama Kasımpaşa’da başka bir Özer izliyoruz.”

Sözleşmesi bitiyor temasta olduğunuz kulüpler var mı?

“Özer’e sakat oynayamaz diye yorumlarda bulundular. Kasımpaşa Özer’e bir şans verdi. O da şansını çok iyi kullandı. 1 sene mukavele imzaladık. 5 ay sonra sonra sözleşmesi bitiyor. Ama umarım Kasımpaşa mukaveleyi uzatır. Çünkü biz Kasımpaşa’yı istiyoruz onlar da bizi istiyor. Özer de Kasımpaşa’da kalmak istiyor. Benim görüşeceğim ilk kulüp Kasımpaşa. Çünkü onlar Özer’e o şansı verdiler.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.