Haber |Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ''Terörle mücadele içeride ve dışarıda en tabii hakkımızdır ve kararlılıkla devam edilecektir'' dedi. | Haber

Haber |Abdullah Gül’den 17 şehit açıklaması| Haber

Haber | Abdullah Gül’den 17 şehit açıklaması | Haber

Cumhurbaşkanı Gül, Siirt’in Pervari İlçesi kırsalında düşen ve 17 askerin şehit olduğu helikopter faciasıyla ilgili olarak ”Sabah 07.15’de meydana geldi. Acı haber bize çok erken ulaştı” dedi.
Terörle devletin hizaya getirilemeyeceğini dile getiren Cumhurbaşkanı Gül, karşımıza silahla çıkana güçlü şekilde cevap verilecektir, dedi.
İşte Abdullah Gül’ün konuyla ilgili açıklaması:
“Milletin bütünlüğü için en zor şartlar altında canını feda eden güvenlik güçlerimize şükranlarımızı sunuyorum. Siir’tte maalesef 17 şehidimiz oldu. Başta Genelkurmay Başkanımız olmak üzere TSK’ya başsağlığı diliyorum. Bütün şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum. İstiklal Savaşı’nda nasıl herkes bir bütün olmuş ve ülke kurtarılmışsa bugünde aynı inançla ülkenin bütünlüğü için terörle amansız bir mücadele verilmektedir. Bu mücadele milletimiz bir bütündür. Komşularımızda çıkan siyasi gelişmeleri bir fırsat bilip terörden güç alanlar, milletimizi hizaya getireceklerini düşünenler çok büyük bir pişmanlık duyacaklardır. Varımızla, yoğumuzla terörle mücadele edeceğiz. Büyük bir kararlıkla mücadele edilecektir. Karşımıza silahla çıkan daha güçlü bir şekilde cevap verilecektir.”

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*