Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Anasayfa » Günlük Hava Durumu (2015) – Bugün Adana,Ankara, İzmir, Antalya ve İstanbul Hava Durumu

Günlük Hava Durumu (2015) – Bugün Adana,Ankara, İzmir, Antalya ve İstanbul Hava Durumu

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Günlük Hava Durumu (2015) – Bugün Adana,Ankara, İzmir, Antalya ve İstanbul Hava Durumu1

Yaz mevsiminin gelmesiyle artan hava sıcaklıkları ve yüksek nem oranı bunaltmaya devam ediyor. Türkiye’nin bir bölümün de kavurucu sıcaklar hâkimiyetini sürdürürken müjdeli haber Meteoroloji’den geldi. Bu habere göre, bugünden itibaren Ege, Akdeniz ve Karadeniz’in bazı kesimlerinde yağmur bekleniyor. Meteoroloji verilerine göre, Türkiye geneli ve 5 büyük il de 5 günlük hava durumu tahminlerini haberimizin detayında bulabilirsiniz.

Hava durumu son günlerde sık sık değişiklik gösteriyor. Değişen hava şartları nedeni ile herkes bugün havalar nasıl olacak? sorularını sık sık sormaya başladılar. Meteoroloji’den alınan bilgiler doğrultusunda bu hafta havalar yurt genelinde sıcak geçecek. Üç büyük kent olan İstanbul Hava Durumu bugün, Ankara ve İzmir’de hava sıcaklığının mevsim normallerinin 2-3 derece üstünde seyredeceği öğrenildi. Alınan bilgilere göre, yurt genelinde bu hafta kavurucu sıcaklar yaşanacak. Havaların sürekli değişmesi nedeni ile dışarıya çıkacaklar için İstanbul, Ankara, Antalya,ç ve Adana 11 Ağustos Salı Ankara hava durumu tahminleri haberimizin ayrıntılarında.
TÜRKİYE GENELİ HAVA DURUMU TAHMİNLERİ2
günlük hava durumu türkiye genel görünümü

Hava durumu her gün yenilenen ve her gün değişen bir hava tahminleri açıklamasıdır. Hava durumu tahminleri Türkiye Meteorolojisi tarafından açıklanan raporlara göre belirlenir, siz de hava durumu 15 günlük ve 5 günlük hava durumu tahminlerini sizlerle paylaştık. Antalya Hava durumu ile ilgili detaylar haberimizde.

 

HAVA DURUMU METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara’nın doğusu, İç Ege, Batı Akdeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun batısı, Bolu, Düzce, Zonguldak, Kırıkkale, Kırşehir, Trabzon, Rize, Osmaniye, Adana ve Mersin’in iç kesimleri ile Hatay’ın İskenderun ve Dörtyol ilçelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Kütahya başta olmak üzere Bilecik, Eskişehir’in batısı, Manisa’nın kuzeydoğusu, Bursa’nın güney ve doğusu, Afyonkarahisar ve Uşak’ın kuzeyi, Balıkesir’in doğusunda yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Geçtiğimiz hafta sonundan bu yana İç Ege ve Göller yöresinde aralıklarla devam eden kuvvetli yerel yağışların toprağı doygun hale getirmesi nedeniyle Kütahya başta olmak üzere bölgede heyelan riskine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

HAVA SICAKLIĞI:

Önemli bir değişiklik beklenmiyor, Ege ve Akdeniz’de mevsim normalleri civarında, diğer yerlerde mevsim normallerinin 2 ila 5 derece üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR:

Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Doğu Akdeniz kıyı kesiminde yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:

Yağışların; Kütahya başta olmak üzere Bilecik, Eskişehir’in batısı, Manisa’nın kuzeydoğusu, Bursa’nın güney ve doğusu, Afyonkarahisar ve Uşak’ın kuzeyi, Balıkesir’in doğusunda yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, heyelan vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
HAFTALIK HAVA DURUMU TAHMİNLERİ

İstanbul Hava Durumu1

hava durumu istanbul 5 günlük

Ankara Hava Durumu2

ankara hava durumu 5 günlük

İzmir Hava Durumu3

hava durumu izmir 5 günlük

ANTALYA HAVA DURUMU4

hava durumu antalya

ADANA HAVA DURUMU5

hava durumu adana 5 günlük

Etiket: günlük hava durumu istanbul, bugün hava nasıl olacak, hava durumu ankara, hava durumu 15 günlük, hava durumu izmir, haftalık hava durumu, hava durumu antalya, weather antalya, antalya weather, hava durumu adana
KAYNAK: Ajans Haber


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.