Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Gül: İntikamımız büyük olacak!

Çukurca’da 26 askerimizin şehit edilmesi üzerine bir açıklama yapan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, sert konuştu. ‘Devleti silahla hizaya getirmek isteyenlere’ mesaj verdi.

<p>Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 26 askerin şehit olduğu hain saldırıyı “Bu saldırıların intikamı çok büyük olacaktır” sözleriyle değerlendirdi.<br /> <br /> İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen İSEDAK toplantısında Hakkari’nin Çukurca İlçesi’ndeki terör saldırısını değerlendiren Cumhurbaşkanı Gül, terörün bitirilmesi için her şeyin sonuna kadar yapılacağını belirtti.<br /> <br /> Saldırının gerçekleştiği bölgele komutanların intikal ettiğini belirten Gül, “Şunu kimse unutmamalı ki bize bu acıyı çektirenler misliyle çekeceklerdir. Devleti bu saldırılarla sarstıklarını zannedenler, hizaya getireceklerini zannedenler göreceklerdir ki bu saldırıların intikamı çok büyük olacaktır ve misliyle alınacaktır” dedi.<br /> <br /> Silahla Türk devletine savaş açarak bir yere varılamayacağının eninde sonunda görüleceğini ifade eden Gül, “Bunlara yataklık edenler, bunların bu şekilde at koşturmasına fırsat verenlerde muhakkak ki derslerini çıkartmalı ve neticelerine katlanmaları gerekir” dedi.<br /> <br /> <strong>TERÖR KONUSUNDA SARSILMAYACAĞIZ<br /> </strong><br /> Türkiye’nin terörle mücadelesine azimli ve kararlı bir şekilde devam edeceğinin bütün dünya tarafından bilinmesi gerektiğine dikkat çeken Cumhurbaşkanı, Türkiye’nin terör karşısında hiçbir şekilde sarsılmayacağını belirtti. Gül, “Bütün şehitlerimize Allahtan rahmet diliyorum Komutanlarımız bölgeye intikal etmişlerdir, bu mücadelenin de uzun soluklu bir mücadele olduğunu herkes bilmektedir. Dünyanın başka tarafında da böyle olmuştur. Bu konudaki kararlılığımız kesindir. Türkiye’deki demokratik gelişmelerin terör neticesinde elde edildiği hesabına katılanlar varsa bunu bilmelidirler ki büyük bir tarihi yanılgı içerisindedirler” dedi. Halkın kucaklamanın, şefkat göstermenin, hak ve hukukunu korumanın başka bir şey olduğunu belirten Gül, “Teröre karşı aslı taviz vermeden sonuna kadar kararlı bir şekilde mücadele etmek ise hem devletin hem de milletin kararıdır” diye konuştu.</p> <p></p>

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.