GPS Cihazını Devlet Görevlileri Söktü

Destici, helikopterdeki GPS cihazını kimlerin söktüğüne ilişkin bir soru üzerine, resmi bir makamın GPS cihazını söktüğünü ifade etti.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Muhsin   Yazıcıoğlu’nun hayatını kaybettiği helikopter kazasının ardından, GPS cihazını   devlet görevlilerinin söktüğünü ve konuyla ilgili görüntülerin özel yetkili   savcılığa iletildiğini söyledi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Mustafa Destici ve beraberindeki heyeti   kabul etti. Destici, yaklaşık 1,5 saat süren kabulün ardından yaptığı açıklamada,   Başbakan Erdoğan ile yaptıkları görüşmede; terör, Suriye ile ilgili gelişmeler ve   Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümüyle ilgili sürecin ele alındığını bildirdi. Destici, şunları söyledi: ”Terörün bir an önce sona erdirilmesini ve Türkiye gündeminden   çıkartılmasını istiyoruz. 27 yıldır maalesef Türkiye’yi yöneten siyasi   iktidarlar, sivil ve askeri bürokrasi aynı konseptle, aynı kararlılıkla terörle   mücadele ettikleri için terörle mücadelede bir başarı sağlanamadığını görüyoruz.   Biz, Sayın Başbakan’a BBP olarak hazırladığımız raporu sunduk. Güvenlik alanında hükümetin bir konsept değişikliğine gittiğini   görüyoruz. Biz bunu olumlu bir gelişme olarak buluyoruz. Onun dışında terörün   şehir yapılanması ile ilgili ve dış destekleriyle ilgili de hükümetin bir takım   adımlar içinde olduğunu biliyoruz. Biz bu konudaki gelişmeleri de olumlu   değerlendiriyoruz. Bütün siyasi partilerimiz, askeri ve siviliyle bütün bürokratlarımız,   bütün milletimiz, topyekun bir araya gelerek ve terörü yok edeceğiz. Terörün   amacı olan ülkemizdeki bir kardeş kavgası çıkmadan bunu önleyeceğiz.” Suriye’nin de kendileri için önemli bir konu olduğunu belirten Destici,   Başbakan Erdoğan ve hükümetin bunun bilincinde olduğunu ifade etti. ‘Sayın   Başbakan’ın, ‘Suriye bizim bir iç meselemiz’ türünden bir açıklaması olmuştu.   Biz, bu açıklamayı çok yanlış bir açıklama olarak bulmuyoruz” diyen BBP Genel   Başkanı Destici, Suriye’deki vatandaşların Türkiye’yi bir umut olarak   gördüklerini söyledi.

GPS CİHAZINI DEVLET GÖREVLİLERİ SÖKTÜ

Başbakan Erdoğan’a, Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümüne ilişkin Malatya Özel   Yetkili Savcılığındaki dosyayla ilgili bilgi verdiğini belirten Destici, bundan   sonra yapılması gerekenlerle ilgili Başbakan Erdoğan’dan bazı taleplerde   bulunduklarını dile getirdi. Destici, Başbakan Erdoğan’ın da kendilerine, hükümet   olarak ne yapılması gerekiyorsa bunu yapmaya hazır olduklarını söylediğini   belirtti. Helikopter kazasının ardından GPS cihazlarını kimin söktüğü konusunda   görüntü bulunduğunu kaydeden Mustafa Destici, bu görüntülerin soruşturmayı   yürüten özel yetkili savcılığa ulaştırıldığını bildirdi. Destici, helikopterdeki GPS cihazını kimlerin söktüğüne ilişkin bir soru   üzerine, resmi bir makamın GPS cihazını söktüğünü ifade etti. Destici, bu resmi   görevlilerin kim olduğu yönündeki ısrarlı sorular üzerine de ”resmi derken,   devlet görevlisi demek istiyorum” karşılığını verdi. Kaynak: Star Gazete

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.