Gözde Uçuk

Her yaş aralığında görülebilen göz uçuğu , HSV adındaki bu virüs gözler üzerinde görülecek ise ilk olarak kişide küçük su kabarcıkları ile ortaya çıkabilmektedir. Göz uçuğunun oluşmasında en büyük etken enfeksiyonlardır. Göz üzerinde oluşan enfeksiyonlar nedeni ile HSV virüsünün tamamlanması ile bu gibi hastalıkların oluşumu oldukça rahat bir şekilde gerçekleşir.

Göz uçuğu çok şiddetli ağrılara neden olabilmektedir. Göz uçuğunun insanlarda estetik problemlerin yanında en büyük rahatsızlığı da şiddeti ağrılara neden olmasıdır. Saydam ve küçük yapılarda olan uçuklar zamanla büyüyerek kişinin göz kapağının yarı düşmesine neden olabilmektedir. Bu durumda kişinin görüş kalitesi de olumsuz bir şekilde etkilenecek ve kişinin yaşadığı problemler artacaktır.
Eğer kişilerde görülen göz uçuğu sorunu her iki gözde de görülen bir durumsa bu durum kişideki bağışıklık sisteminin zayıflığını göstermektedir. Bağışıklık sistemi sorunu olan kişiler eğer göz uçuğu problemi ile karşı karşıya kalırlar ise bu durumda bu hastalığın tedavisi çok daha zor olabilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

bool(false)