Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

GÖZ ALTI MORLUKLARI NASIL GEÇER?

GÖZ ALTI MORLUKLARI NASIL GEÇER?

1

Her kadın cildinin pürüzsüz ve muhteşem bir görünümde olmasını ister. Sivilceler, akneler, lekeler ve daha birçok şey depresyona girmemizi sağlayacak kadar etkilidir. Peki ya göz altı morlukları? İki tür göz altı morluğu vardır. Bunlar; genetik yapıda olan morluklar ve uykusuzluğun yada yorgunluğun getirdiği morluklardır.

Bilindiği üzere uyku, hayatımızın merkezinde bulunmakla birlikte, bütün vücudumuzu kontrol eden bir eylemdir. Fazla kilo almanın, göz altı morluklarının yada vücutta oluşan ağrılar, sinir veya stres gibi etkenler, düzensiz uykudan dolayı oluşmaktadır.

Peki ya göz altı morluklarını nasıl geçirebiliriz? Maalesef bunun için bitkisel bir çözüm yok fakat  kaliteli ve doğru uygulanan fondöten yada kapatıcılar tarafından kolaylıkla kapatabilirsiniz.

Düzensiz uyku veya yorgunluktan kaynaklanan göz altı morlukları için ise bilinen birçok bitkisel çözüm vardır. En bilindik ve en etkili yöntem olan çayla başlamak istiyorum. Evet çay. Hani şu her öğün tükettiğimiz muhteşem milli içeceğimiz. Peki çay morlukları kapatmada nasıl işe yarar? Demlediğimiz çayın posasını bir peçeteye sararak nemli olan göz altınıza koyuyorsunuz, on beş dakika bekliyorsunuz ve ılık suyla masaj yaparak duruluyorsunuz. Böylece morlukların günden düne azaldığına ve hatta bir süre sonra kaybolduğuna şahit olacaksınız.

Bir diğer ve en etkili olan çözümüm ise salatalık. Tadının güzel olması, diyet listelerinde oldukça yeri bulunan salatalık, göz altı morluklarını kaybetmede de oldukça etkili. Dilerseniz salatalığı ince ince dilimleyip göz altlarınızda on beş dakika bekler ve ılık suyla yıkarsınız. Dilerseniz de salatalığın suyunu buzdolabında beklettikten sonra nazikçe göz altınıza yedirirsiniz ve ılık suyla temizlersiniz.

He yok ben bunlarla uğraşamam diyorsanız da kendinize bir uyku düzeni oluşturmalısınız. Sanal alemde harcadığınız vakti kendi özel hayatınıza harcayabilirsiniz. İş yada okulda başarılı olma amacınızı, bedeniniz üzerinde başarılı olmak için kullanabilirsiniz. Öyleyse daha ne duruyorsunuz?

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.