Görünmeyen Diş Teli

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Görünmeyen Diş Teli

Ortodonti diş tedavisi çapraşık görünümdeki dişlerin düzenlenmesi amacı ile uygulanır. Tedavi uzun yıllar boyunca metal braketler ile uygulanmıştır. Bu nedenle pek çok insan tarafından estetik kaygı oluşumuna neden olmuştur.

Metal braketlerin dişler üzerinde görünümü fazla olduğu için özellikle yaşı büyük hastalar tarafından tercih edilmesi zor bir hal almıştır. Ancak ortodonti tedavisi diş sağlığı açısından en doğru yöntemlerden biri olduğu için de kullanımına devam edilmiştir.

Zamanla teknoloji gelişimi ile birlikte porselen braketler ortaya çıkmıştır. Porselen braketler aynı zamanda şeffaf tel olarak da adlandırılır. Metal diş telinin yanı sıra diş rengine yakın olması nedeni ile hastaları mutlu etmeyi başarmıştır.

Diş teli kullanımı uzun süreli bir tedavi süreci olduğu için görünmeyen diş teli tedavisi pek çok kişiye yardımcı olmuştur. Günümüzde hemen her yaşta insanın rahatlıkla kullanabileceği bir diş teli şekline dönüşmüştür. Ayrıca görünmeyen diş teli ile metal diş teli arasında tedavi süreci olarak herhangi bir fark bulunmamaktadır. Kullanım süresi ve etki düzeyi aynıdır.

Görünmeyen bir diğer diş teli de dişlere arkadan takılan tellerdir. Diş arkasına uygulanan teller sayesinde ağızda tel yokmuş gibi gözükür. Ancak bu tedavinin etki düzeyi biraz daha düşük ve zorludur. İlk olarak hekimler için müdahale etmek ve kontrol etmek daha zor bir hale gelir. İkinci olarak ise diş arkasında olduğu için ağız içi yara oluşumuna neden olur. Aynı zamanda temizlemesi de ön diş tellerine göre daha zorludur.

Diş tellerinin fiyatlandırmaları da değişiklik gösterir. Klasik tedavi yöntemi olan metal braketler en uygun tedavi yöntemidir. Porselen braketler ise malzemesi nedeni ile biraz daha pahaldır. Görünmeyen ve arkadan takılan diş telleri aralarında en masraflı olan tedavi yöntemidir.

Siz de dişlerinize zarar vermeden düzgün ve güzel dişlere sahip olmak istiyorsanız ortodontik tedavi yöntemini deneyebilirsiniz. Size en uygun tedavi yöntemini, yaklaşık süresini ve maliyetini öğrenebilmek için 4 Mevsim Diş Kliniği’ne ücretsiz muayene olabilirsiniz.


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.