Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Google’dan Yeni Hamle

Google’dan Yeni Hamle

ABD merkezli şirket, Amazon’a karşı yeni bir hamle yaptı ve posta dağıtım ağını genişletti. Google Express, artık daha fazla şehirde faaliyet gösterecek.

Daha önce ‘Google Shopping Express’ adıyla hizmet veren ve online olarak satın alınan ürünleri satın alan kişiye ulaştıran uygulamasının adı değiştirdi.

 

‘Google express’ adını alan uygulama yapılan yeni düzenlemeler kapsamında ABD’de daha fazla kente hizmet verecek. 2013’te hizmete giren uygulama, şu ana kadar sadece San Francisco, New York ve Los Angles gibi şehirlerde kullanılabiliyordu.

Google’ın bu hamlesini Amazon’a karşı attığı iddia ediliyor. Amazon, ‘Amazon Prime’ isimli benzer bir uygulaması sayesinden bir süredir bu alanda hizmet sağlıyordu.

Geçtiğimiz günlerde Almanya’nın başkenti Berlin’de konuşma yapan Google’ın Başkanı Eric Schmidt, en büyük rakipleri olarak Amazon’u gördüklerini açıklamıştı.

Kaynak:ntvmsnbc

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.