Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Google, uçaklara da girdi!

google

Google, insansız uçak firmasını satın aldı!

Google, tüm dünyaya interneti götürmek için Facebook’un da talip olduğu firmayı ele geçirdi!

Google, atmosferik uydular üreten New Mexico merkezli Titan Aerospace’i satın aldığını doğruladı. Güneş panelli uydular üreten firmanın peşinde Facebook’un da olduğu ve firmayı satın almak için Google’la yarıştığı söyleniyor.

Google, yıllarca insansız uçuşlar yapan, uçak boyutlu hava araçları üreten Titan Aerospace için ne kadar parayı gözden çıkardığını ise açıklamadı. Facebook’un Titan Aerospace’i rakibine bırakmasının ardından, 20 milyon dolara İngiltere merkezli Ascenta’yı satın almayı kabul ettiği iletiliyor. Ascenta da insansız, güneş enerjisiyle çalışan hava araçları üretiyor.

Google, Titan Aerospace için ne kadar ödemede bulunduğunu açıklamasa da Facebook’un görüşmeler sırasında firma için 60 milyon dolar ödemeyi kabul etmesi, Google’ın ne kadar ödemiş olabileceğini gösteriyor.

Google, Wall Street Journal’a göre bu satın almayla balonlu internet projesi Project Loon’a katkıda bulunmak istiyor. Project Loon, dünya üzerinde internet bağlantısının olmadığı bölgelere interneti ulaştırmayı, aynı zamanlarda felaketlerin ardından “insanları tekrar çevrimiçi yapmayı” amaçlıyor. Google, teorik olarak sonsuz uçabilen Titan Aerospace uçaklarıyla tüme dünyaya internet ulaştırma planlarını daha da hızlandırabilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.