Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Göğsüne isabet eden kurşunu taş zannetti

Göğsüne isabet eden kurşunu taş zannetti1

Mardin’in Derik İlçesi’nde, evinin avlusunda uyurken göğsüne taş isabet ettiğini söyleyerek hastaneye giden 65 yaşındaki Selahattin Dağlık’ın sağ göğsünden kurşunla yaralandığı ortaya çıktı. Kurşun, başarılı bir operasyonla çıkarıldı.
Derik İlçesi’ne bağlı Tepebağı Mahallesi’nde oturan Selahattin Dağlık dün gece evinin avlusunda uyurken göğsünde bir acı hissetti. Yakınları tarafından Derik Devlet Hastenesi’ne götürülen Dağlık, doktorun şikayetini sorması üzerine avluda uyuduğu sırada nereden atıldığı belli olmayan bir taşın göğsüne isabet ettiğini ve göğsünün kanadığını söyledi. Bunun üzerine muayene edilen röntgeni çekilen Dağlık’ın sağ göğsünden giren bir kurşunun akciğerine saplandığı anlaşıldı. Bunun üzerine Mardin Devlet Hastanesi’ne sevk edilen Selahattin Dağlık ameliyata alındı. Dağlık’ın göğsünden girip sırt kısmında kalan kurşun, başarılı bir operasyonla çıkarıldı.
‘JANDARMADAN MI GELDİ?’
Evde yatarken göğsüme bir cisim çarptığını ve acı ile uyandığını belirten Selahattin Dağlık şunları anlattı: “Kalktığım yerden çevreme göz gezdirdim. Çevrede bir şey görmedim. Evim İlçe Jandarma komutanlığına 150 metre mesafededir. Mermi oradan mı geldi bilmiyorum. Verilmiş sadakamız varmış. Mermi göğsümden girmiş ve sırtımda kalmış. Beni hemen Mardin Devlet Hastanesi’ne götürdüler. Ameliyatla o mermi çıkarıldı. Kim bunu bana yapmışsa ortaya çıksın. Ben o zaman davacı olmam. Eğer ortaya çıkmazlarsa davacı olacağım.”
‘KASTEN ATILDIĞINI SANMIYORUZ’
Eşinin böyle bir olayla karşılaşmasına anlam veremediğini belirten 53 yaşındaki Saime Dağlık da şöyle konuştu: “Herhangibir kimseyle düşmanlığımız yyoktur. Merminin nereden geldiğini bilmiyorum. Bizim mahallemizde bulunan Jandarma Komutanlığı’ndan geldiğini düşünüyoruz. Düğünlerden atılmış olabileceği söyleniyor. Düğünlerin olduğu yerler bizim evimizden çok uzak mesafede. Askeriyenin bizim mahallemizden çıkarılmasını istiyoruz. Kasten merminin atıldığını sanmıyoruz. Eşim ölseydi kimden hesap soracaktık?”

KAYNAK: DHA

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.