Gemlik vahşetinde beş kişiye müebbet istendi

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Gemlik vahşetinde beş kişiye müebbet istendi1

3 yıl önce kaybolan karı kocanın, kadının imam nikâhlı eski eşi tarafından öldürülüp Gemlik’te ormana gömüldüğü ortaya çıkmıştı. Savcılık olaya karışan 5 kişi hakkında çifte müebbet istedi

Osmaniye’de yaşayan Mehmet Şahinoğlu, 2012’de İstanbul’da kayboldu. Polise başvuran ablası Emine Yılan’ın ifadesine göre dul olan Mehmet Şahinoğlu 9 ay önce ikinci evliliğini yapmış, ancak eşi Saime Şahinoğlu’nun Bursa’da “kuma” olarak yaşadığı evden kaçtığı anlaşılmıştı. Saime Şahinoğlu’nun resmi nikahsız yaşadığı eşi Osmaniye’ye gidip 2 çocuğunun annesi olan ve ’18 yıllık eşim’ dediği kadını Bursa’ya götürmüştü. Kardeşi Mehmet ise telefonda tanıştığı Derya isimli bir kadın ile buluşmak için İstanbul’a gelmiş ve ortadan kaybolmuştu. Mehmet Şahinoğlu’nun kullandığı hattan son olarak Sultan Demirci adlı bir kadının arandığı ve ikisinin de Sefaköy bölgesinde oldukları tespit edildi. Saime Şahinoğlu’nun imam nikahlı eşi Mehmet Salih Akdeniz üzerine yoğunlaşan polis, bu kişinin telefonundan iletişim kurduğu bazı yakınlarının da Sefaköy’de bulunduğunu belirledi.

BİR ARADA ÖLDÜRMÜŞLER

Derya kod adlı Sultan Demirci gözaltında kritik bilgiler verdi. Mehmet Salih Akdeniz ve ailesinin kendisini Şahinoğlu’nu ayartıp İstanbul’a getirmek üzere tuttuklarını, ailenin yakın dostu olan arkadaşı İsmail Yazal tarafından kendisine para verildiğini anlatan Demirci, Şahinoğlu’nu istenen adrese gönderdiğini ancak kendisi oraya gitmediği için ne yaşandığını bilmediğini söyledi. Sultan Demirci ayrıca İsmail Yazal’ın kendisine Saime Şahinoğlu’nun Gemlik’te aileye ait yazlık villanın mahzeninde esir olarak tutulduğunu anlattığını söyledi. Saime ve Mehmet Şahinoğlu’nun eşzamanlı olarak öldürülüp cesetlerinin Gemlik’teki sözü geçen villanın yanındaki ormana gömüldüğü tespit edildi. Fakat cesetler tüm aramalara rağmen bulunamadı. Savcılık olayla ilgili beş kişi hakkında çifte müebbet hapis istemiyle dava açtı. Şüpheliler ilerleyen günlerde “tasarlayarak adam öldürmek”, “kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak” ve “suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve üye olmak” suçlamasıyla İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak.


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.