Gasso PFDK ya Sevk Edildi

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Fenerbahçeli Dirk Kuyt’a yaptığı sportmenlik dışı hareketle gündeme oturan Gosso’nun PFDK’ya sevk edilebileceği ortaya çıktı.

Fenerbahçe – Gençlerbirliği karşılaşmasında Dirk Kuyt’a yapılan ve hakem Cüneyt Çakır tarafından gözden kaçan hareket gündeme damgasını vururken bu olaya imza atan Gosso’nun TFF tarafından PFDK’ya sevk edilebileceği ortaya çıktı.
Sporx’in haberine göre; Olayın hakemin görüş alanı içinde olması ve bu nedenle görüntüden sevk kriterlerine uymamasına karşılık Gosso’ya PFDK yolunu aralayacak FİFA’nın 2009 yılında TFF ye gönderdiği yazıya ulaşıldı.
FİFA’nın 2009 tarihinde F.Bahçeli Fabio Bilica’nın hakem görüş sahasında yaşanan olayla ilgili görüntüden PFDK’ya sevkedilerek 3 maç men cezasına çarptırılması konusunda TFF’ye “Yapılan işlem doğrudur” şeklinde bir yazı gönderdiği ortaya çıktı.
F.Bahçe’nin o dönem büyük isyanına neden olan 3 maçlık cezanın ardından FIFA’nın Türkiye’ye gönderdiği bu yazıda “Sonucu tehlikeli bir durum arz etmesi halinde, hakemin görüş alanı içindeki bir durumda da bu şekilde görüntüden ceza verilebilir. Bu durum çok istisnai hallerde uygulanır” şeklinde görüş bildirmesi bugün gündeme oturan G.Birliği futbolcusu Gosso’ya PFDK kapısını aralamış oldu.


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.