Galatasaray Gruptan Nasıl Çıkar…

real-madrid-galatasaray-i-4-1-yendi-5361446_3286_o

Temsilcimiz Galatasaray’ın Şampiyonlar Ligi’nde bir üst tura çıkması için, Juventus’la oynanacak son maçı kazanması gerekiyor.

 

Hesaplar yine karıştı. Temsilcimiz Galatasaray, Real Madrid deplasmanında 4-1 kaybetti. Gecenin diğer maçında ise Juventus, Kopenhag’ı evinde 3-1 yendi. Bu sonuçlarla Real Madrid, 13 puanla liderliğini garantilerken, Juventus grupta 2. sıraya çıktı. Temsilcimiz Galatasaray 3., Kopenhag ise son sırada yer aldı.

Galatasaray NASIL ÇIKACAK?

Sarı-Kırmızılıların Şampiyonlar Ligi’nde bir üst tura yükselmesi için, 10 Aralık‘ta oynanacak Galatasaray-Juventus maçını kazanması gerekiyor. Beraberlik ve mağlubiyette ise Juventus Devler Ligi’nde üst tura yükselecek.

AVRUPA LİGİ TEHLİKEYE GİRDİ

Grupta 4 puanla son sırada bulunan Kopenhag, Real Madrid maçını kazanır, temsilcimiz Galatasaray ise Juventus maçını kaybeder veya berabere kalırsa, Kopenhag Avrupa Ligi’ne gidecek takım olacak. Kopenhag, Real Madrid‘le berabere kalır, Galatasaray Juventus‘a kaybederse, yine Avrupa Ligi’ne Kopenhag gidecek. Aksi tüm şartlarda ise Galatasaray yoluna Avrupa Ligi’nde devam edecek.

Son maçlar öncesinde B Grubu’nda puan durumu şu şekilde: