G.Saray Kriz Üstüne Kriz Yaşıyor

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

G.Saray Kriz Üstüne Kriz Yaşıyor

UEFA Finansal Fair – Play komitesinin “risk altında” bulduğu Galatasaray kulübünün hesaplarının geçtiğimiz ay İstanbul’a gelen 2 müfettiş tarafından incelendiği ortaya çıktı.

Ligde, Avrupa’da ve son olarak da Türkiye kupasında aldığı sonuçlarla sıkıntılı günler geçiren Galatasaray’ın UEFA kulüp lisansının da risk altında olduğu anlaşıldı.
UEFA’nın, Finansal Fair- Play (FFP) kuralları çerçevesinde risk altında bulduğu Galatasaray’la ilgili “yerinde inceleme” kararı verdiği ve geçtiğimiz ay İstanbul’a gönderdiği 2 müfettişi tarafından sarı-kırmızılı kulübün hesaplarını incelettiği ortaya çıktı. Daha önce Beşiktaş kulübünün 1 yılı ertelemeli 2 yıllık men cezasına mâlolan mali kriterler konusunda UEFA Finansal Fair Play komitesinin bu yıl için Türkiye’den Galatasaray’la birlikte Trabzonspor ve Bursaspor’un hesaplarını “açıklamaya muhtaç” bulduğu diğer iki kulüpten bu konuda yazılı açıklama istemesine karşılık Galatasaray için ise “hesapların yerinde incelenmesi” kararı vermesi dikkat çekti.
MAYIS AYINDA BELLİ OLACAK
Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileri Galatasaray kulübünün hesaplarının yaklaşık bir ay önce UEFA’dan İstanbul’a gelen yetkililer tarafından incelendiğini doğrularken neticisinin ise Mayıs ayı içinde belli olacağını ifade ettiler.
GEREKÇE: KURDAKİ YÜKSELİŞ
UEFA’nın Galatasaray kulübünün hesaplarının açık vermesi bu nedenle kriterlere aykırı olmasından dolayı kulüpten açıklama istediği öğrenilirken sarı-kırmızılıların hesaplardaki dengesizliğe gerekçe olarak kurdaki yükselişi gösterdikleri ifade edildi.
AVRUPA’DAN MEN EDİLME TEHLİKESİ
Avrupada 60’ın üzerinde kulübün hasaplarında ciddi sapmalar tesbit ederek şubat ayından bu yana bu kulüpleri inceleme altına alan UEFA’nın 31 marta kadar eksiklerini gideremeyen kulüplere yaptırımının UEFA gelirlerinin bloke edilmesi veya avrupa kupalarından men şeklinde olacağı öğrenildi.


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.