Foxconn’un Kavisli Ekranlı Telefonlar Hakkında İlginç Açıklamalar

Foxconn’un Kavisli Ekranlı Telefonlar Hakkında İlginç Açıklamalar

kavisli tel1

Teknolojiyi yakından takip edenlerin bileceği üzere, akıllı telefon sektöründeki belki de en büyük değişiklik olan “curved” yani kavisli telefon tasarımları, yavaş da olsa yayılmaya başladı. Her ne kadar bu yeni tasarım kağıt üzerinde farklı bir albeniye sahip olsa da Foxconn CEO’su Terry Gou için kavisli telefon fikri kocaman bir şakadan başka bir şey değil!

Çarşamba günü Foxconn’un sadece hisse sahipleri ile olan toplantısında konuşan Gou, “İnsanlar kavisli ekran modeli için şimdiden çok heyecanlılar ama kavisli bir akıllı telefonu nasıl kullanabilecekleri hakkında hiçbir sorguda bulunmuyorlar” şeklinde bir açıklamada bulundu. Bilindiği üzere hem Samsung, hem de LG kavisli ekran tasarımına geçmiş bulunuyor ama öyle görünüyor ki Gou bu yeni teknolojiden hiç mi hiç etkilenmemiş. Hemen her fuarda boy gösteren Gou, kavisli ekran üretecek firmalarla bir bir konuşarak, bu teknolojinin gerçekten “neden” gerekli olduğunu sorgulamış. Fakat aldığı cevaplardan sonra konuyla büyük oranda dalga geçmeye başlayan Gou, dev firmalardan aldığı cevapları, aynı toplantıda paylaşarak şaşkınlığını dile getirdi.

“Böyle bir teknolojiye neden gerek olduğunu sorduğumda aldığım en komik cevap; ‘Büyük ebatlarda akıllı telefon alan kullanıcılar, genelde cihazlarını kot ya da pantolon ceplerine koymak istiyorlar ama aynı zamanda bu telefonlar ‘popo ceplerine’ de sığabilmeli’ şeklinde oldu. Şimdi iyi düşünün; bana bu cevabı veren pazarlama bölümü, dünyanın en iyi ekranlarını üreten firmalarından birisine ait.” Gou aynı zamanda kavisli telefonların satış modelinde bulunan “daha rahat tutma” fikrine de karşı çıktı. “Telefonunuzu dinliyor musunuz, yoksa ona bakıyor musunuz? Tabii ki günümüz akıllı telefonlarına bolca bakıyorsunuz. Peki, madem ona bakıyorsunuz, neden ekranının kavisli olmasını isteyesiniz ki? Şunu da unutmamak lazım, eğer ekran kavisliyse, kuvvetle muhtemel ekranın tamamını net bir şekilde göremeyeceksiniz.”

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*