Florida Valisi COVID Aşısıyla ‘Politika Oynamakla’ Suçlandı

Florida’da Demokratlar, politikanın COVID aşı dağıtımlarında rol oynamasına izin verdiğini iddia ettikleri Fla.Gov. Ron DeSantis’i eleştiriyorlar. DeSantis, Florida’nın Körfez kıyısındaki lüks bir emeklilik topluluğu olan Lakewood Ranch yakınlarındaki bir aşı etkinliğinde muhabirler tarafından sorgulandığında sinirlendi.

Bradenton Herald’a göre DeSantis, Lakewood Ranch topluluğunun geliştiricisine ulaşarak burayı aşılama için bir site olarak kullanmayı teklif etti. Eyalet, bir eyalet komiseri ile birlikte çalışarak, Lakewood Çiftliği ve diğer zengin toplulukları kapsayan Manatee İlçesindeki iki posta kodunun sakinleri için çekimleri ayırdı.

Bir basın toplantısında, muhabirler, aşıların eyaletin geri kalanının gerisinde kaldığı bir ilçede bir topluluğu diğerine tercih ettiği algısıyla ilgili sorularla DeSantis’i süslediler. DeSantis, eyaletin aşı dağıtım çabalarını başka bir yere götürmekle tehdit ederek yanıt verdi. “Manatee County bunu yapmamızı sevmiyorsa,” dedi DeSantis, “bunu isteyen ilçelere bunu koymakta tamamen iyiyiz. Bunu yapmaktan tamamen mutluyuz.”

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*