Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Finlandiya çok-kültürlülüğe savaş açan milletvekiline karşı ayaklandı

Finlandiya çok-kültürlülüğe savaş açan milletvekiline karşı ayaklandı30623543

Finlandiya’da iktidar ortağı Finler Partisi’nden Olli Immonen’in sosyal medyada yaptığı “göçmen ve çok-kültürlülük karşıtı” paylaşım, ülkeyi ayağı kaldırdı. Başkent Helsinki’de yaklaşık 15 bin kişi, Avrupa Birliği’ne muhalefetiyle tanınan Immonen’i protesto etmek için toplandı.

Reuters’ın haberine göre; gösteriye muhalefetteki Yeşiller Partisi’nin Türk kökenli milletvekili Ozan Yanar da katıldı. Yanar burada yaptığı konuşmada, “Irkçılığa alışığız, fakat buna karşı durmalıyız. Çok uzun süre sessiz kaldık ve bunun normal olmadığını yüksek sesle söylemenin zamanı geldi” dedi.

Immonen Cumartesi günü Facebook’tan yaptığı paylaşımda, “Çok-kültürlülük denen kâbusu yenecek güçlü, cesur bir toplum hayal ediyorum. Düşmanlarımızın içinde yaşadığı bu çirkin balon, çok geçmeden milyonlarca küçük parçaya ayrılacak. Savaşçı dostlarıma çok güçlü bir inancım var. Ülkemiz ve gerçek Fin milleti için sonuna kadar savaşacağız. Zafer bizim olacak” yazmıştı.

Finler Partisi’nden Dışişleri Bakanı Timo Soini, Immonen’in açıklamalarının partiye zarar verdiğini söyledi.
Finler Partisi Milletvekili Olli Immonen’in Facebook’tan yaptığı açıklamada büyük tepki çekti.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.