Fatih’te 21’i turist 23 kişi gazdan zehirlendi!

Haber |Sultanahmet’te bulunan 3 katlı bir hotelde kalan 21’i turist ile 2’si otel personeli karbonmonoksit gazından etkilendi. | Haber

Haber |Fatih’te 21’i turist 23 kişi gazdan zehirlendi! | Haberhaber

 

Gaz kokusunu alan giriş katta bulunan bir çalışan, durumu bitişikteki otel çalışanlarına haber verdi. Otel görevlileri de olayı polis, itfaiye ve sağlık ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen itfaiye erleri zehirlenen turistleri odalarından çıkartarak otelin önüne taşıdı. Yeterli ambülâns sevk edilmemesi nedeniyle yaralılar, bitişikteki otelin oturma gruplarına yatırılarak ambülâns gelmesini bekledi. Toplam 23 yaralı çevredeki hastanelerde tedavi altına alındı. Yaralılardan 2’sinin durumunun ağır olduğu belirtildi.
Fatih Alemdar Mahallesi Zeynepsultan Camii Sokak üzerinde bulunan Modern Sultan Hotel’de saat 04.00 sıralarında meydana gelen olay edinilen bilgiye göre şöyle gelişti: Yeni yıla İstanbul’da girmek için günler öncesinden Sultanahmet’e gelen Rus, Japon ve Kanada uyruklu 21 turist başlarına gelecek korkunç olaydan habersiz odalarında uykuya daldı. Sabaha karşı 2 çalışandan biri gaz kokusunu fark edince güçlükle dışarı çıkarak bitişikteki otel çalışanlarının yanına giderek durumu anlattı. Onlar da olayı polis, itfaiye ve sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen ambülâns ekipleri yetersiz kaldı. İtfaiye ekipleri yaralıları üst katlardan indirerek hotelin önüne çıkardı. Durumu ağır olanlardan bazıları bitişikteki otelin oturma gruplarına yatırılarak ambülânsın gelmesini çaresizlik içinde bekledi. Ağzından köpükler gelen bir kadın ile erkeğin durumunun ağır olduğu belirtildi.
Yaralıların çevredeki hastanelere kaldırılmasının ardından itfaiye ekipleri hotelde incelemelerde bulundu. Ardından polis, hotelin çevresini emniyet şeridi çekerek güvenlik altına aldı.
İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi’nde 1, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 3, Avcılar Hospital’da 1, Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 3, Samatya’daki İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 4 yaralı bulunuyor. İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi’nde bulunan yaralı yoğun bakım servisinde tedavi altına alınırken, hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.