Facebook'un son güncellemeyle hızlanan mobil uygulamasının altından, beklenmedik gerçekler çıktı!

Facebook’un Hızlanma Nedeni

Facebook’un Hızlanma Nedeni

facebook

Facebook kısa süre önce mobil uygulamasında bir güncelleme yaptı. Bu güncellemenin en önemli özelliği, uygulamanın düşük seviye telefonlarda da hızla çalışmasını sağlayacak önlemlerin alınmış olması. Ancak bu hız dopinginin asıl sebebi, Facebook yöneticilerinin bir süre önce gerçekleştirdikleri Afrika ziyareti.

 

Facebook yöneticileri ve mühendisleri, bir iş ziyareti için Afrika’yı ziyaret ettiklerinde, bu bölgedeki düşük seviye akıllı telefonların Facebook uygulamasını çalıştırmakta zorlandığını fark ettiler. Uygulamalarının telefonda sık sık çakıldığını ve insanların bir aylık internet kotasının Facebook’u sadece 40 dakika çalıştırarak harcadıklarını gören Facebook yönetimi dünyanın gerçek yüzüyle Afrika’da tanışmış oldu.

Dünyanın Silikon Vadisi’ndeki Hi-Tech vatandaşlardan ve ABD’de yaşayan zenginlerden ibaret olmadığını idrak eden Facebook yöneticileri, daha fazla insana ulaşmak için düşük seviye cihazlarda da çalışacak uygulamalar geliştirmek zorunda olduklarını kabul ederek çalışmaya başladılar ve sonuçta bugün artık daha hızlı çalışan mobil Facebook uygulaması ortaya çıktı. Facebook artık çalıştığı anda tüm özelliklerini aynı anda yüklemeye çalışarak telefonu zorlamıyor ve hem işlem gücünden hem de veri kullanım miktarından tasarruf sağlıyor. Öyle görünüyor ki, bundan sonra da Facebook tasarım yaparken, düşük seviye akıllı telefonları da dikkate alacak.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*