Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Facebook Messenger’a Sticker ve GIF’ler İçin Arama Özelliği Geldi

Facebook son zamanlarda Messenger uygulamasına bir ayrı değer vermeye başladı. Yani resmen uygulamanın üstüne titriyor dersek yeridir.

Geçtiğimiz bir ay içinde Messenger’a gelen yenilik ve özellikler sizin de malumunuz. Bunlar arasında en dikkat çeken şey ise, Messenger uygulamasının, artık Facebook hesabı olmayan kişiler tarafından da kullanılabilecek olmasıydı (detayları bu haberimizde). Daha önceden GIFdesteği gelen ve kullanıcılara hali hazırda pek çok stickersunan Messenger, şimdi ise bu sticker’lara erişimi, kullanıcılar için çok daha kolay hale getirmeyi amaçlamakta.

İlk olarak Kanada‘da denenmeye başlayan özellik sayesinde, artık sanal klavyede mesaj yazılan kısmın yanında bir arama ikonu bulunacak. Bu ikona tıkladıktan sonra yazdığınız kelimelere göre ise, sticker’lar sıralanacak. Yani göndermek istediğiniz sticker’ı yeni gelen arama kısmına yazdığınız anahtar kelimeler ile arayarak daha yararlı ve daha fazla sonuca ulaşacaksınız. Arama sonuçlarında çıkacak olan sticker’lar, GIPHY ve Riffsy gibi sitelerden gelmekte. Yani sunulan sticker ve GIF seçeneği oldukça fazla.

Dediğimiz gibi özellik şu an sadece Kanada’da kullanıma sunulmuş durumda. Özelliğin aktif olduğu ülke sayısı arttıkça, sticker ve GIF’lerin kaynak site sayıları da artacak. Böylece çok daha geniş bir katalog, kullanıcılara sunulacak.

Kaynak: Mashable

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.