Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Evren Boyutları ve İnsan

 

“Evren Boyutları ve İnsan” adlı ikinci kitabı da yayımlanmış bulunmaktadır. Okuyucu­larımızın bildiği gibi Dr. Akman’ın birinci kitabı “Sibernetik”ti ve halen ikinci baskısı yayımlan­mıştır.

Yıllardan beri üstadın her sayıda bir yazısını okumaya alışan okuyucularımıza postada bir gecikme yüzünden bu sayıda ondan bir yazı sunamıyoruz. Adı Uzay-Zaman Karmaşıklığı olan bu ilginç yazıyı Mart sayısında basacağımızı okuyucularımıza bu vesile ile bildiririz.

Uzun bir zamandanberi okuyucularımızdan aldığımız birçok mektuplar Dr. Akman’ın konu­suyla ilgili olduklarını göstermekte ve ondan birçok şeyler bilmek istemektedirler, sanıyoruz ki onlar bu son yapıtta bunların birçoğuna cevap bulacaklardır, öte yandan bazı okuyucularımıza bu yazılar biraz yüksek gelmiş olabilir. ”Bilim ve Teknik”geniş bir yüzeye hitap ettiği için, bunları anlamayanlar şimdilik hoş görsünler, yakın bir gelecekte bu konulardan daha fazla işitecek­lerdir.

Dergimizi sürekli olarak okuyan okuyucula­rımız Halil İbrahim Göktürk adını da her sayıda ilginç bir yazının altında görmektedirler. Dergi­mizin ilk dönemlerinde çeviri olarak birçok büyük adamın bibliyografisini yayımlamıştık. Sayın Göktürk bunlara kendi özel ve çekici üslubu ile yeni bir doğrultu verdi. Konuştuğumuz birçok okuyucular bu ilginç yazıları beğendikle­rinden söz ettiler, biz de bu yazıları sürdürmesini Sayın yazardan rica ederiz.

Dergiye eskiye oranla daha az resim koydu­ğumuza gelince, bu bir yer meselesidir. Elimizde bekleyen okuyucularımızdan gelme güzel birçok yazı vardır. Mizanpaj yaparken bu bakımdan seçme de büyük bir güçlük içindeyiz. Yazıları geç basılan Sayın yazı sahiplerinin durumumuzu anlamalarını ve bize hoşgörü göstermelerini rica ederiz. Bu nedenle fazla resim koyamıyoruz.

Saygı ve Sevgiler BİLİM ve TEKNİK

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

x

Check Also

Vinç Hizmetleri

Yoğun çalışma saatleri yorucu iş temposunda vakitten tasarruf etmek istemez misin?TT Vinç olarak kiralık platform ...