Evlatlık Verilen İki Kardeş, Şehit Olunca Ağabeyleri Olduğunu Öğrendi

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Mardin’de mayın patlaması sonucu şehit olan er Barış Akkabak’ın babaları terk edince bebekken evlatlık verilen 2 erkek kardeşi, ağabeylerinin varlığını şehit olunca öğrendi.

Mardin’in Midyat ilçesinde mayın patlaması sonucu şehit olan er Barış Akkabak’ın (20), babası terk edince dedesi büyütmüş. Bebekken evlatlık verilen diğer erkek kardeşleri Ferhat ve Onur’un ise, ağabeylerinin varlığını şehit olunca öğrendiği ortaya çıktı.

TERHİS OLUNCA GÖRÜŞECEKTİ

İki kardeş, ağabeylerinin cenaze törenine katılıp gözyaşı döktü. Şehit erin askerliğini tamamladıktan sonra kardeşleriyle görüşmeyi hayal ettiği öğrenildi.
BABALARI CAMİ AVLUSUNA TERK ETTİ

Barış Akkabak’ın annesi yıllar önce kanser hastalığına yakalandı. Annesinden ayrılan babası, 4 yaşındaki Barış ile 1.5 yaşındaki Ferhat ve 6 aylık Onur’u cami avlusuna terk etti. Köylüler, durumu çocukların dedesine bildirince üç kardeşe anneanne ve dedeleri sahip çıktı. Ancak çiftin maddi durumları iyi olmadığından Barış’ı yanlarına alırken, iki küçük kardeşi ise kardeş olan iki aileye evlatlık olarak verdi. İki küçük kardeş ağabeylerinden habersiz hayatlarını sürdürürken, Barış ise kardeşleriyle kavuşacağı günün hayalini kuruyordu. Ancak vatani görevini yaptığı Midyat’ta mayın saldırısında hayallerini gerçekleştiremeden şehit oldu. Bir ağabeyleri olduğunu şehit olduktan sonra öğrenen Ferhat ve Onur, önceki gün Antalya’nın Serik ilçesinde düzenlenen cenaze törenine katılarak gözyaşı döktü.
ŞEHİDİN DAYISI: KARDEŞLERİNİN HABERİ YOKTU

Şehit erin dayısı Şaban Akkabak, “Barış küçükken annesiyle babası ayrılmıştı. Annesi kanser hastasıydı. Tedavi gördüğü sırada çocuklar babasındaydı. Babası bir süre baktıktan sonra üç çocuğunu bizim köyde cami avlusuna terk etti. O günden sonra bir daha arayıp sormadı. Bir süre sonra annelerini kaybettiler. Barış kardeşleriyle hiç görüşemedi. Çünkü kardeşlerinin durumdan haberi yoktu. Barış şehit olduktan sonra kardeşleri öğrendi ve cenazeye de katıldılar. Barış, askerden döndükten sonra kardeşleriyle görüşmek istiyordu. Ama olmadı. Biz Barış’ı evlendirecektik, ama ondan geriye sadece annesinin fotoğrafının bulunduğu cüzdanı geldi” diye konuştu.

Kaynak: Habertürk


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.