EVİNİZİ GÜZELLEŞTİRİCEK ÖNERİLER

Evinizin her alanında birbiriyle uyumlu bir atmosfer yakalamaya çalışın. Yani bir odadan diğerine geçerken, rahatsızlık duyacağınız bir dengesizlik olmasın.
Yer döşemeleri tavandan daha koyu renkte olmalıdır. Bu nedenle evinizi yenilerken ilk önce yeri döşemelisiniz.

Yeni bir eve taşınıyorsanız, mobilyalarınızın kağıt maketlerini yapabilir, böylece satın alırken oranlama konusundaki hataları en aza indirgemiş olursunuz. Bu yöntemi izlemek çok işe yarar. Çünkü bazen aldığınız bir eşya düşündüğünüz alana sığmayabilir.
Herhangi bir mekanda ferah bir atmosfer yaratmak istiyorsanız, mavinin tonlarını kullanabilirsiniz.
Desenleri kombine ederken birbirleriyle uyumlu renklerde olmasına dikkat edin. Ayrıca kanepeniz için seçtiğiniz desenin yastıklarınız ya da minderlerinizin desenleriyle de uyumlu olmasına özen gösterin.
Evinizin yüksek bir tavanı varsa bu etkiyi, kullandığınız boyama şekli ile en aza indirgeyebilirsiniz. Bir rengin üç farklı tonunu yerden tavana kadar, koyudan açığa doğru yatay bir biçimde boyayabilirsiniz.
Renk seçiminizi daha çok natürel ve birbiri ile uyumlu tonlarda yaparsanız, odanızda daha çok ferahlık hissi yaratmış olursunuz.
Depolama konusunda problem yaşıyorsanız, ölü alanları değerlendirin. Kapı üstleri ve merdiven boşlukları yeni dolaplar için idealdir.
İşlevsel mobilyaları tercih edin. Kendi fonksiyonları dışında bir ikinci işlevi olan aksesuarlar eviniz için hem pratik, hem de şık olacaktır.
Duvarlarınız girintili çıkıntılı ise saten boya tercih etmeyin. Saten boyalar, muntazam olmayan hatları daha fazla ortaya çıkarır. Mat boyalar, girintili çıkıntılı ve darbeli yüzeyleri gizlemek için ideal çözümdür.
Banyonuzdaki aydınlatmayı klasik bir görünümden kurtarmak için uygulayabileceğiniz pratik ve hızlı çözümlerden birisi de lambanızı püskül gibi dekoratif malzemelerle süslenmektedir.

Yatağınızı gösterişli kılmak için nevresim takımınızın üzerinde zarif bir yatak örtüsü ve bol sayıda kırlent kullanabilirsiniz.
Maksimum etki ya da kusursuz odak noktaları için çerçeveleri ve küçük aksesuarları gruplayarak sergileyin.