Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Evde Diş Beyazlatma

Evde Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma uygulamasının en temel iki yöntemi vardır. Bu yöntemlerden ilki evde diş beyazlatma yöntemi diğeri de diş kliniğinde diş beyazlatma yöntemidir.

Dişlerin yiyecek ve içeceklere bağlı olarak sararması, zamanla tartar ve diş taşı oluşması sonucunda dişlerde sararma meydana gelir. Bu durum kişilerde estetik açıdan rahatsızlık oluşturur. Ayrıca tartar ve diş taşı zamanla dişlerde çürümelere de yol açabilir.

Bu nedenle dişler önce temizlenmeli daha sonra da beyazlatılmalıdır. Bazı durumlarda da dişler genetik olarak daha sarı yapıda olabilir. Temizletme ve beyazlatma işlemleri sonrasında dişler beyaz ve sağlıklı bir görünüme kavuşur.

Dişlerin kalıcı olarak temizlenmesi için diş hekimleri en iyi yöntemi belirler. Home Bleaching adı verilen diş beyazlatma yöntemi son derece kolaydır. Ev tipi diş beyazlatma yöntemi için gerekli olan iki madde vardır. Bunlardan ilki beyazlatma jeli, diğeri de diş plağıdır.

Hastanın diş ölçülerine göre diş plağı hazırlanır. Daha sonra diş hekiminin tavsiye ettiği şekilde plak içerisinde beyazlatıcı jel yerleştirilir. Bir süre diş üzerinde bekletilir, bu süreyi diş hekimi belirlemelidir.

Daha sonra dişlerin renk açılması için belirli bir zaman geçmesi gereklidir. Yaklaşık bir ay sonunda diş renginde belirgin bir değişim gözlenir. Diş beyazlatma uygulaması öncesinde ve sonrasında dişler mutlaka fırçalanmalıdır.

Evde diş beyazlatma uygulaması yapıldıktan sonra ilk haftalar renk bırakan yiyecek ve içecek kullanımına dikkat edilmelidir. Bu şekilde dikkat ederek daha uzun süreli beyazlık sağlamak mümkün olur.

Ofis tipi beyazlatma yöntemi ise daha masraflı ve daha hızlı etki gösteren bir yöntemdir. Ayrıca şiddetli renk koyuluklarını da gidermekte daha başarılıdır. Bu nedenle bazı dişlerin beyazlatma tedavisinde tercih edilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.