EV TEMİZLİĞİNDE PÜF NOKTALARI

Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Banyo karoları

İhtiyacınız olan malzemeler

1/4 bardak hidrojen peroksit
1 yemek kaşığı sıvı sabun
1/2 su bardağı su

Tüm malzemeleri karıştırın. Bir süngeri karışıma batırın kirli yüzeyi silin. Ve durulayın. Fayansdaki kirler çok inatçıysa, tüm karışımı yüzeye sürdükten sonra 10 dakika bekledikten sonra yüzeyi yıkayın.

Davlumbaz Filtreleri

1/2 su bardağı kabartma tozu
1/2 su bardağı amonyak

Büyük bir tencerede su kaynatın. İçine yavaş yavaş kabartma tozunu ekleyin. Kaynar su içine filtreleri koyun. Yağ ve kirler hemen çözülmeye başlayacaktır. Filtreler çok kirliyse aynı işlemi yaptıktan sonra amonyak ekleyerek filtrelerinizin temizlendiğini göreceksiniz. Amonyağın keskin kokusundan kendinizi korumak için pencereleri açın ve bir maske takın.

Yatak

235 mL hidrojen peroksit
3 yemek kaşığı kabartma tozu
Bir damla sıvı sabun

Tüm malzemeleri bir sprey şişesine boşaltın ve çalkalayın. Kirli yüzeye püskürttükten sonra yüzeyin kurumasını bekleyin. daha sonra elektrik süpürgesiyle kalıntıları temizleyin.

Fırın temizliği

Bir kase içine amonyak koyun ve bir gece bu şekilde fırının içinde kapalı bir şekilde bekletin. Bir bez yardımıyla fırını iyice temizleyin. Amonyağın kötü kokusu nedeniyle sabah mutfağı havalandırmayı ve temizlerken eldiven kullanmayı unutmayın.

Çaydanlık temizliği

Çaydanlıktaki kireç kalıntılarından kurtulmak için çaydanlığın yarısına kadar su doldurun ve içine bir miktar sirke koyun. Sirkeli suyu kaynattıktan sonra çaydanlığı yıkayın.

Mikrofiber koltuk temizliği

Bir miktar izopropil alkolü süngere dökün ve kirli yüzeyi temizleyin. Kötü kokuları ortadan kaldırmak için çamaşır sodası da kullanabilirsiniz.

Buzdolabı

Karbonat ve bir miktar suyu karıştırın. Bir bez yardımıyla buzdolabınızı silin. Dolabınızdaki kötü kokuları kaldırmak için ayrıca para harcamanıza da gerek yok. Kabartma tozu, limon dilimleri ve absorbent kömürü işe yarayabilir.


Paylaşmak Güzeldir Sende Paylaşır Mısın?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.